| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wzrosły ceny produkcji

Aktualizacja: 20.06.2006

Ceny produkcji przemysłowej w maju 2006 roku wzrosły o 2,3 proc. w stosunku do maja 2005 roku, po wzroście o 1,7 proc. w kwietniu, a w porównaniu do kwietnia 2006 wzrosły o 0,4 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. »

GUS: w maju wzrost produkcji przemysłowej

Aktualizacja: 20.06.2006

Produkcja przemysłowa w maju 2006 roku wzrosła o 19,1 proc. rok do roku, po wzroście o 5,7 proc. rdr w kwietniu 2006 roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 7,3 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. »

Złoty wciąż słaby, możliwe testowanie poziomu 4,10 zł za euro

Aktualizacja: 20.06.2006

Początek wtorkowej sesji nie przyniósł istotnej zmiany kursu złotego. Polska waluta pozostaje słaba zarówno do euro, jak i do dolara, a analitycy spodziewają się jeszcze większej deprecjacji i testowania poziomu 4,10 zł za euro. »

Ograniczanie powodziowego ryzyka

Aktualizacja: 20.06.2006

Po każdej fali powodzi ożywa zainteresowanie polisami obejmującymi to ryzyko. W przypadku firm kluczowe znaczenie ma właściwe określenie sum ubezpieczenia dla poszczególnych kategorii mienia. »

Nie spada popyt na zarządzanie flotami

Aktualizacja: 20.06.2006

Mniejsze zainteresowanie klasycznym leasingiem samochodów rekompensuje duży popyt na auta z usługą zarządzania flotą lub z pakietem serwisowym. »

Na finansowanie wzrostu małej firmy

Aktualizacja: 20.06.2006

Polbank, znany z telewizyjnych reklam szybkich pożyczek, ma też ciekawą, przede wszystkim bardzo elastyczną, ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw. »

Słabe nastroje na rynkach w regionie, stracił także złoty

Aktualizacja: 19.06.2006

Poniedziałkowe kwotowania przyniosły dalsze osłabienie złotego, a analitycy podkreślają, że przyczyniła się do tego także niespodziewana podwyżka stóp na Węgrzech i osłabienie forinta. »

Ceny pszenicy w skupie wzrosły w maju o 7,5 proc.

Aktualizacja: 19.06.2006

Ceny skupu pszenicy w maju wzrosły o 7,5 proc. wobec maja 2005 roku i wzrosły o 3,6 proc. wobec kwietnia 2006 roku - podał Główny Urząd Statystyczny w komunikacie. »

W maju wzrosły wynagrodzenia

Aktualizacja: 19.06.2006

Przeciętne wynagrodzenie brutto w maju 2006 roku wyniosło 2.549,70 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 5,2 proc., a mdm spadło o 0,8 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Trybunał w Strasburgu o czynszach regulowanych w Polsce

Aktualizacja: 19.06.2006

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał ponownie, że Polska, stosując ograniczenia w podwyższaniu czynszów, narusza przepis Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności dotyczący prawa do poszanowania własności. »

20 mln zł z UE na projekty turystyczne

Aktualizacja: 19.06.2006

Unia Europejska przeznaczyła około 20 mln złotych na projekty turystyczne zakładające m.in. budowę szlaków turystycznych, hoteli oraz obiektów konferencyjnych - informuje na swoich stronach internetowych Departamentu Turystyki w Ministerstwie Gospodarki. »

W Eurolandzie deficyt w handlu

Aktualizacja: 19.06.2006

W handlu w strefie euro odnotowano w kwietniu deficyt 2,0 mld euro, bez uwzględniania czynników sezonowych, wobec nadwyżki 0,6 mld euro w marcu - podał w poniedziałek europejski urząd statystyczny Eurostat. »

Na rynku walutowym w miarę spokojnie, ale możliwe dalsze osłabienie

Aktualizacja: 19.06.2006

Rozpoczynający się tydzień może przynieść dalsze osłabienie złotego - uważają analitycy. Mimo że w najbliższych dniach pojawi się sporo danych, to kierunek zmian wyznaczany będzie prawdopodobnie poza polskim rynkiem. »

Zakład za 20 mln dolarów

Aktualizacja: 19.06.2006

HTL rozpoczyna budowę drugiej fabryki. Wchodząc w niszę na rynku sprzętu diagnostycznego polska spółka podbiła światowe rynki. Na własnym przebić się nie mogła. W polskiej medycynie królują urządzenia z importu. »

Rośnie leasing pojazdów

Aktualizacja: 16.06.2006

Według danych przekazanych przez firmy należące do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) początek 2006 roku był udany. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Robert Zych

Robert Zych — absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zasad sprzedaży uczył się w firmie Warszawa Coca Cola Bottlers. Od 1997 roku razem ze swoimi mentorami i nauczycielami Jerzym Gutem i Wojciechem Hamanem prowadzi firmę szkoleniową Kontrakt OSH. Jest autorem i współautorem książek Szef w roli coacha, Gen sprzedawcy, Lider sprzedaży, Szef w relacji z zespołem. Od ponad 20 lat pracuje jako trener sprzedaży. Szkolił w Polsce firmy z listy 100 największych. Specjalizuje się w szkoleniach w zakresie sprzedaży skierowanych do dla handlowców i szefów zespołów, pomaga sprzedawcom w aktywnym pozyskiwaniu klientów poprzez coaching i naukę w miejscu pracy. Odpowiada także za sprzedaż w swojej firmie szkoleniowej i codziennie zdobywa nowe, praktyczne doświadczenia.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK