| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Spółki nie będą musiały zamykać ksiąg

Aktualizacja: 14.05.2007

Spółka, która zostanie postawiona w stan upadłości, nie będzie musiała zamykać ksiąg rachunkowych - zakłada projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości. »

Firmy mogą składać zaświadczenia wystawione za granicą

Aktualizacja: 14.05.2007

Wykładni polskich przepisów nie można dokonywać w oderwaniu od systemu prawnego kraju, w którym siedzibę ma zagraniczny wykonawca. »

Zezwolenia ograniczają działalność gospodarczą

Aktualizacja: 14.05.2007

Na pisemny wniosek przedsiębiorcy burmistrz, wójt lub prezydent miasta będą wydawali zezwolenie na utworzenie hipermarketu. »

Firma, która posiada budynki, płaci podatek

Aktualizacja: 14.05.2007

Fakt posiadania przez przedsiębiorcę budynku przesądza o zaliczeniu go do związanego z działalnością gospodarczą. To zaś powoduje konieczność zapłaty podatku według wyższej stawki. »

Polskie wyroby z oznakowaniem CE

Aktualizacja: 11.05.2007

Dzięki szkoleniom, dotyczącym stosowania unijnego znakowania produktów symbolem CE, polscy przedsiębiorcy będą mieli łatwiejszy dostęp do rynku Unii Europejskiej. »

300 mln zł dla przedsiębiorców na badania naukowe

Aktualizacja: 11.05.2007

300 mln zł przeznaczono na dotacje na prowadzenie badań naukowych. Pieniądze zostaną przyznane w czerwcu, kiedy też rozpocznie sie kolejny nabór wniosków. »

Wolność handlu jest szczególnie chroniona

Aktualizacja: 11.05.2007

Kontrola rozwoju sieci wielkopowierzchniowych obiektów handlowych może być postrzegana jako zagrożenie wolności handlu. Wolność handlu, jak i swoboda podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w kraju członkowskim UE, to zasady szczególnie chronione. »

Pracodawca ma obowiązek ewidencjonować składki ZUS

Aktualizacja: 11.05.2007

Składki ZUS, które musi pokryć pracodawca, mogą być ewidencjonowane jako koszt na koncie "Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia". »

Pierwszą ratę trzeba zapłacić do końca maja

Aktualizacja: 11.05.2007

Odpis na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych przekazywany jest w dwóch ratach. Pierwszą trzeba przelać na konto funduszu do końca maja. »

Decyzja doręczona po terminie nie skutkuje

Aktualizacja: 10.05.2007

Decyzja ustalająca odpowiedzialność za zaległości podatkowe spółki wydana przed terminem przedawnienia, lecz doręczona po jego upływie, nie skutkuje odpowiedzialnością osoby trzeciej. »

Zamiast dofinansowania firmy otrzymają refundację składek wpłaconych do ZUS

Aktualizacja: 10.05.2007

Renciści prowadzący firmy nie zapłacą od lipca składek do ZUS. Będą je opłacać od stycznia, ale składki na emeryturę i rentę zrefunduje im PFRON. »

Przedsiębiorca wybierze sposób obliczania CIT

Aktualizacja: 10.05.2007

Jeśli w ramach UE zostanie wprowadzona wspólna podstawa opodatkowania CIT, przedsiębiorcy będą mogli wybrać sposób, w jaki chcą ustalić podstawę opodatkowania. »

Pracodawcy otrzymają pieniądze na szkolenia

Aktualizacja: 09.05.2007

Firmy będą mogły liczyć na dofinansowanie z Funduszu Pracy szkoleń dla pracowników. »

Większa ochrona wierzycieli

Aktualizacja: 09.05.2007

Postępowania upadłościowe mają być szybsze, zmienią się przesłanki ogłaszania upadłości i wszczynania postępowania naprawczego. »

Przedsiębiorca zapłaci wysoką karę za łamanie praw konsumenta

Aktualizacja: 09.05.2007

Wysokie kary zdyscyplinują przedsiębiorców, którzy wykorzystują słabszą pozycję konsumentów. UOKiK będzie wszczynał postępowania sprawdzające tylko z urzędu. W miastach powyżej 100 tys. mieszkańców powstaną biura rzecznika konsumentów. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Gąsecka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »