| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Bezrobotny dostanie ponad 1 tys. zł za udział w szkoleniu

Aktualizacja: 06.07.2008

Resort pracy chce, aby bezrobotni nabywali nowe kwalifikacje, odpowiadające potrzebom pracodawców. Bezrobotny, który podczas szkolenia znajdzie pracę, nie będzie musiał zwracać kosztów kursu. Fundusz Pracy pokryje koszty studiów podyplomowych, z których skorzystają zarówno bezrobotni, jak i pracownicy firm. »

Rodzinne przejęcie firmy z VAT

Aktualizacja: 03.07.2008

Nieodpłatne przekazanie zakładu rzemieślniczego w ramach rodziny jest opodatkowane VAT. Podatkowi nie podlega jedynie przekazanie zakładu samodzielnie sporządzającego bilans. Warunek ten w praktyce jest niemożliwy do spełnienia, dlatego konieczna jest zmiana przepisów. »

Utrata prawa do ryczałtu nastąpi od następnego roku

Aktualizacja: 03.07.2008

Podatnicy, którzy przekroczą limit przychodów wynoszący 150 tys. euro, utracą prawo do ryczałtu od następnego roku podatkowego. »

O spornych wynagrodzeniach orzeka sąd pracy

Aktualizacja: 03.07.2008

Inspekcja pracy nie ma prawa nakazać pracodawcy wypłaty należnego wynagrodzenia za pracę, jeżeli jest ono sporne lub wątpliwe. »

EBC otworzył drogę do podwyżek stóp w Polsce

Aktualizacja: 03.07.2008

Zgodnie z oczekiwaniami Europejski Bank Centralny podniósł wczoraj stopy procentowe o 25 punktów bazowych. To może oznaczać kontynuację podwyżki stóp w Polsce. »

Brak umowy zwalnia pracownika z obowiązku wypłaty odszkodowania

Aktualizacja: 02.07.2008

Pracodawca, który nie zawarł z pracownikiem umowy o zakazie konkurencji, nie może domagać się od niego odszkodowania, jeśli podejmie on pracę w konkurencyjnej firmie. »

Spółki popełniają błędy w sprawozdaniach finansowych

Aktualizacja: 02.07.2008

W 73 proc. badanych sprawozdań finansowych za 2006 rok biegli rewidenci wydali zalecenia do wprowadzenia korekty - wynika z badań przeprowadzonych w województwie podlaskim. »

Wydatki poniesione na podwyższenie kapitału nie mogą być kosztem uzyskania przychodów

Aktualizacja: 02.07.2008

Wydatki poniesione w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów - twierdzi resort finansów. »

NBP chce publikować ścieżkę zmian stóp procentowych

Aktualizacja: 02.07.2008

Rosnąca inflacja jest wynikiem globalnych zjawisk, na które RPP nie ma wpływu. NBP oczekuje zaś, że poprawi się współpraca z Ministerstwem Finansów. »

Od listopada kasy fiskalne dla sprzedawców papierosów i alkoholu

Aktualizacja: 02.07.2008

 Od 1 listopada 2008 r. podatnicy wynajmujący mieszkania, świadczący usługi: detektywistyczne i ochroniarskie, rekrutacji pracowników, przechowywania i dozoru mienia będą zwolnieni ze stosowania kas fiskalnych, o ile zapewnią dokumentację wykonywanych czynności poprzez wystawienie faktur. »

Odpowiedzialność wykonawców będzie większa

Aktualizacja: 01.07.2008

zmiana prawa - Do grupy uczestników procesu budowlanego zostanie wprowadzony wykonawca, który będzie mógł ponosić odpowiedzialność na podstawie prawa budowlanego. »

Zamówienia z wolnej ręki ograniczają szanse firm

Aktualizacja: 01.07.2008

Zamawiający coraz chętniej udzielają zamówień w trybie z wolnej ręki. Ogranicza to konkurencję i zwiększa ryzyko wzrostu cen kontraktów zawieranych przez administrację samorządową i państwową. »

Polscy menadżerowie z branży budowlanej zaczynają wracać do Polski

Aktualizacja: 02.07.2008

Zmienia się trwający już prawie trzy lata trend w wyjazdach Polaków na wyspy brytyjskie. Nie tylko spada ilość wyjeżdżających, ale coraz więcej rodaków myśli o powrocie. Specjaliści firmy Michael Page International obserwują wśród Polaków zajmujących stanowiska menadżerskie w branży budowlanej chęć powrotu do kraju. Branża ta przeżywa obecnie w Wielkiej Brytanii spory kryzys. »

Straż Graniczna będzie kontrolować firmy

Aktualizacja: 01.07.2008

Straż Graniczna, która zyska kompetencje kontroli legalności zatrudniania cudzoziemców, zapowiada co najmniej tysiąc kontroli rocznie. »

ZUS wyda e-podpis tylko w razie zmiany danych firmy

Aktualizacja: 01.07.2008

Jedynie przedsiębiorcy, którzy do 20 lipca zmienią dane firmy, mogą wystąpić do ZUS o nowy niekwalifikowany podpis ważny 12 miesięcy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK