| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Umowy na czas określony będą trwać maksymalnie trzy lata

Aktualizacja: 08.04.2009

Do 2012 roku pracownicy mają otrzymywać dopłaty do wynagrodzeń za zmniejszony etat oraz minimalną płacę za tzw. urlop postojowy. Pomoc otrzymają tylko te firmy, które ucierpiały z powodu kryzysu. »

Przepisy ordynacji podatkowej niezgodne z Konstytucją

Aktualizacja: 08.04.2009

24 lutego 2009 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi dotyczące kręgu podmiotów uprawnionych do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty i korekty deklaracji wspólników rozwiązanej spółki cywilnej będącej podatnikiem VAT. »

Obroty firm faktoringowych mniejsze o 6,5 proc.

Aktualizacja: 08.04.2009

Obroty firm faktoringowych spadły w pierwszym kwartale tego roku o 6,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. - wynika z opublikowanych we wtorek danych Polskiego Związku Faktorów. »

Firmy mogą zwracać się o pomoc do inspekcji

Aktualizacja: 07.04.2009

Zwalniani pracownicy, którzy uważają, że pracodawcy łamią ich prawa, mogą zwracać się o pomoc do Państwowej Inspekcji Pracy. Udziela też ona porad pracodawcom, którzy chcą dowiedzieć się jak zgodnie z prawem rozwiązać stosunek pracy. »

Zakup biletów stanowi przychód pracownika

Aktualizacja: 07.04.2009

Wartość biletów lotniczych przekazanych pracownikom, wykonującym pracę w innym kraju, nie korzysta ze zwolnienia z PIT. »

ZFŚS - ustalanie przeciętnej liczby zatrudnionych

Aktualizacja: 06.04.2009

Od 18 marca br. obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie sposobu ustalania przeciętnej liczby zatrudnionych w celu naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. »

Pracodawcy szukają oszczędności, ale nie na pracownikach

Aktualizacja: 06.04.2009

Pracodawcy, mimo kryzysu, starają się nie oszczędzać na pracownikach. Pomagają im godzić pracę zawodową z życiem prywatnym. »

Ekonomiści: euro w Polsce najwcześniej za pięć lat

Aktualizacja: 06.04.2009

Rządowi przestało zależeć na wprowadzeniu złotego do ERM2 w tym roku - oceniają ekonomiści. Musimy poczekać, aż uspokoi się rynek. To oznacza, że wspólna waluta zastąpi naszą nie wcześniej niż w 2014 roku. »

Udzielanie pożyczek małym przedsiębiorcom

Aktualizacja: 06.04.2009

Od 13 marca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości może udzielić pomocy finansowej w formie bezzwrotnego wsparcia na powiększenie wyodrębnionego księgowo funduszu pożyczkowego przeznaczonego wyłącznie na udzielanie pożyczek małym przedsiębiorcom. »

Firmy mogą odliczać cały VAT od paliwa

Aktualizacja: 06.04.2009

Przedsiębiorcy, którzy kupili samochody z tzw. kratką, mogą bez obaw odliczać VAT zawarty w cenie paliwa - mówili w poniedziałek na konferencji prasowej eksperci PKPP Lewiatan. »

Firmy czekają na ustawę o opcjach

Aktualizacja: 02.04.2009

Banki i przedsiębiorstwa muszą się porozumieć w kwestii uregulowania zobowiązań wynikających z umów opcyjnych. Brak porozumienia oznacza bankructwo tysięcy firm, utratę pracy, kłopoty finansowe kilku banków i mniejsze wpływy do budżetu. »

Specjalne strefy ekonomiczne mogą pomóc w przetrwaniu kryzysu

Aktualizacja: 05.04.2009

Specjalne strefy ekonomiczne mogą pomóc w przetrwaniu kryzysu. Nie można jednak opierać przyszłości gospodarczej na założeniu, że niektórzy zawsze będą mieli specjalne reguły - powiedział w sobotę w Gliwicach unijny komisarz ds. przedsiębiorczości i przemysłu Guenter Verheugen. »

Zmiany w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych

Aktualizacja: 05.04.2009

Kobiety, które na urlopie macierzyńskim podejmą dodatkową pracę albo założą własną firmę, nie będą musiały płacić składek emerytalno-rentowych - zakłada znowelizowana ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, którą Sejm uchwalił w piątek głosami 414 posłów. »

Spółka ograniczy prawo głosu akcjonariuszom

Aktualizacja: 05.04.2009

Spółka będzie mogła ograniczyć prawo głosu akcjonariuszom, którzy posiadają w niej więcej niż jedną dziesiątą głosów - przewiduje projekt nowelizacji Kodeksu handlowego. »

Pracodawcy zwrócą dopłaty do pensji

Aktualizacja: 02.04.2009

Subsydia płacowe dla pracowników zagrożonych zwolnieniem trzeba będzie zwrócić. Zrobią to zapewne pracodawcy, choć przecież w okresie ich pobierania podwładni mają pracować krócej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK