| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ustawa śmieciowa do zmiany?

Ustawa śmieciowa do zmiany?

Ministerstwo Środowiska zapowiada wprowadzenie zmian w ustawie śmieciowej. Dotyczyć będą wprowadzenia znacznych ułatwień dla mieszkańców przy składaniu deklaracji związanej z segregowaniem odpadów.

Niedawno weszła w życie, a już ją trzeba zmieniać. Ustawa śmieciowa ma zostać poprawiona- zapowiada Ministerstwo Środowiska.


Szef resortu Marcin Korolec deklaruje, że do końca roku nowelizację prawa ma przyjąć rząd, a na wiosnę parlament.


Ministerstwo apeluje do samorządów, aby rozsądniej planowały budowę nowych sortowni i spalarni odpadów. Marcin Korolec przekonywał na konferencji prasowej, że zmiany w ustawie śmieciowej ułatwią mieszkańcom składanie deklaracji o segregacji odpadów. - Trzeba wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, że nie za każdym razem, kiedy samorząd zmienia uchwałę, obywatele muszą iść składać kolejne deklaracje - oświadczył.


Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!!!


Minister środowiska przypominał, że do końca 2020 roku Polska zobowiązała się wobec Brukseli, iż poziom przetwarzania papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła wyniesie 50 procent. Marcin Korolec pytany czy w nowej ustawie zostanie powołana "policja śmieciowa" do pilnowania zasad segregacji stwierdził, że byłaby to zbędna instytucja. - Jeżeli ten system będzie racjonalnie ukształtowany, to samorządy będą same pilnowały realizacji zobowiązań - powiedział minister środowiska.


Resort zaznacza, że Polska musi w ciągu najbliższych 7 lat ograniczyć składowanie śmieci ulegających biodegradacji o mniej więcej 70 proc. Reszta odpadów ma trafić na rynek surowców wtórnych.


Z najnowszych danych wynika, że tylko 17 z 2479 gmin w Polsce nie przeprowadziło przetargów na wywóz śmieci od mieszkańców.


Zobacz również:
Coraz mniej miejsc pracy i dłuższy okres poszukiwania

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Ostrowska

ekspert Instytutu Rozwoju Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK