| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Gwarancje kredytowania dla małych i średnich firm

Gwarancje kredytowania dla małych i średnich firm

Najważniejsze jest odblokowanie i wzmocnienie inwestycji. Za kilkanaście dni ruszy program gwarancji kredytowania małych i średnich przedsiębiorstw – powiedział Donald Tusk.

Szef rządu zaznaczył, że Bank Gospodarstwa Krajowego będzie mógł udzielić gwarancji w 2013 r. do kwoty 30 mld zł, co umożliwia bankom udzielenie kredytów w wysokości 50 mld zł.  - Rozpoczynamy gigantyczne przedsięwzięcie. Będzie ono miało bezpośredni wpływ na zatrudnianie osób przez firmy - podkreślił premier.


Według Donalda Tuska, walce z bezrobociem służą także działania podejmowane przez ministerstwo pracy i polityki społecznej, m.in. reforma urzędów pracy ułatwiająca znalezienie zatrudnienia przez osoby bezrobotne. - Zdaję sobie sprawę, że rok 2013 to będzie wyścig na śmierć i życie, z jednej strony będą znikały miejsca pracy, ale z innej będą one powstawały w większej ilości.


Premier odniósł się także do prognozy Komisji Europejskiej dotyczącej polskiego PKB i poziomu deficytu finansów publicznych. - Wynik polskiego PKB na poziomie 1,2 proc. w 2013 r. to prognoza ostrożna. Uważam, że będzie wyżej. Pamiętajmy też, że dla strefy euro KE prognozuje minus 0,3 proc. PKB - podkreślił. Jak dodał, optymistyczne jest, że KE prognozuje polski deficyt na poziomie bliskim 3 proc. - Oznacza to, że nikt nie zakłada, że sytuacja kryzysowa w Europie spowoduje destabilizację finansową w Polsce. Jest to prognoza budująca - ocenił Donald Tusk.


Zobacz: Bierny bezrobotny zostanie wykreślony z rejestru

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Beata Przybyła

Prowadzę biuro rachunkowe od 18 lat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK