| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Łódzkie: 160 mln zł unijnej pomocy dla przedsiębiorców

Łódzkie: 160 mln zł unijnej pomocy dla przedsiębiorców

Około 160 mln zł dofinansowania ze środków unijnych mogą w tym roku otrzymać przedsiębiorcy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Pieniądze można uzyskać m.in. na rozwój jednostek badawczo-rozwojowych.

Do 17 kwietnia trwa ogłoszony przez regionalne Centrum Obsługi Przedsiębiorcy (COP) konkurs na rozwój otoczenia biznesu, czyli uzbrojenie terenów inwestycyjnych oraz prace studyjno-koncepcyjne, dotyczące tworzenia takich terenów.

"To konkurs niezwykle istotny, ponieważ pojawiła się wśród przedsiębiorców i samorządów potrzeba przygotowania takich terenów. Na beneficjentów czeka w sumie 100 mln zł" - poinformował w piątek dziennikarzy marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

W tym roku COP zaplanował ogłoszenie jeszcze czterech konkursów na unijne dotacje dla przedsiębiorców. Pod koniec marca po raz pierwszy ogłoszony zostanie konkurs na wsparcie jednostek badawczo-rozwojowych.

"Zachęcamy wyższe uczelnie, jednostki badawczo-rozwojowe, instytuty naukowe o aplikowanie w tym zakresie środków, które mogą być przeznaczone na inwestycje budowlane, infrastrukturę badawczo-rozwojową i informatyczną" - podkreślił dyrektor Centrum Maciej Kokotek. Wnioski będą przyjmowane do połowy maja; na ten cel przeznaczono ok. 14 mln zł.

Pod koniec kwietnia ma rozpocząć się też konkurs na dofinansowanie promocji produktów i procesów przyjaznych środowisku. Adresowany jest on do przedsiębiorców, którzy myślą o uzyskaniu certyfikatu środowiskowego EMAS (ok. 14 mln zł dotacji).

Pod koniec sierpnia zaplanowano ogłoszenie dwóch konkursów - czwartego już w zakresie działalności badawczo-rozwojowej w przedsiębiorstwach (ok. 18 mln zł) oraz związanego z rozwojem otoczenia biznesu, dedykowanego parkom naukowym i technologicznym (ok. 14 mln zł).

Powołane przez sejmik województwa łódzkiego Centrum Obsługi Przedsiębiorcy od 2008 roku ogłosiło już 30 konkursów na wykorzystanie pieniędzy pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dotychczas w COP zostały podpisane 833 umowy o dofinansowanie projektów wartych w sumie ponad 1,3 mld zł. Dofinansowanie wyniosło niemal 740 mln zł. Najwięcej, bo około 50 proc. środków przeznaczono na podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw.

Od kilku tygodni COP działa w nowej siedzibie - odrestaurowanej, zabytkowej XIX-wiecznej willi fabrykanta Ludwika Meyera przy ul. Moniuszki w Łodzi.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wydawnictwo GASKOR

Profesjonalne publikacje z zakresu prawa i biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK