| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 100 mln zł na restrukturyzację firm

100 mln zł na restrukturyzację firm

Ministerstwo Skarbu Państwa zarezerwowało 100 mln zł dla przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z pomocy publicznej na restrukturyzację i modernizację swoich firm - powiedział wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski.

Podkreślił, że o pieniądze te mogą się także ubiegać przedsiębiorcy poszkodowani w powodzi.

Wiceminister skarbu zapowiedział, że wkrótce pojawią się ogłoszenia w sprawie naboru wniosków o udzielenie pomocy publicznej. Firmy będą mogły w ciągu 60 dni złożyć taki wniosek. Środki na ten cel w wysokości do 100 mln zł mają pochodzić z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców.

Budzanowski pytany, o jaką maksymalnie kwotę może ubiegać się dana firma powiedział: "Nie ma sztywnego limitu. Będziemy analizować wniosek każdego podmiotu i uznawać deklarowane kwoty".

Zaznaczył jednak, że przedsiębiorca musi spełniać kryteria związane z udzielaniem pomocy publicznej.

"O dotacje będą mogły ubiegać się firmy, które wcześniej nie otrzymały pomocy publicznej, gdyż można ją uzyskać tylko jeden raz. Bardzo ważnym kryterium jest również dobry program restrukturyzacji, czyli pomysł na to, jak spółka ma się rozwinąć dzięki dotacji udzielonej przez Ministerstwo Skarbu Państwa w ramach Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców. Ważne jest także pytanie, na ile dzięki tym środkom spółka odzyska rentowność i trwałą zdolność do konkurowania na rynku" - zaznaczył wiceminister skarbu.

"Będziemy zwracali szczególną uwagę na te wnioski, które będą promowały restrukturyzację zatrudnienia w spółkach, a także te, składane przez przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku powodzi" - dodał.

Wiceminister skarbu zwrócił uwagę, że poszczególne programy dotyczące restrukturyzacji lub modernizacji firm muszą być notyfikowane w Komisji Europejskiej. Będzie ona musiała rozpatrzyć je w ciągu dwóch miesięcy. "Chcielibyśmy tą procedurę zamknąć w tym roku, by można udzielić w miarę szybko dotacji" - mówił.

W poprzednich latach w zależności od wielkości firma otrzymywała od kilku do kilkunastu milionów złotych pomocy publicznej.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

LexOmni.pl

usługi prawne on line

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK