| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Problem z FEP rozwiążesz wysyłając maila do ZUS

Problem z FEP rozwiążesz wysyłając maila do ZUS

Pracodawcy opłacający składki na Fundusz Emerytur Pomostowych mogą kierować do ZUS drogą mailową wszelkie zapytania z zakresu ustawy o emeryturach pomostowych. 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił dla pracodawców opłacających składki na Fundusz Emerytur Pomostowych (FEP) i osób zainteresowanych problematyką emerytur pomostowych specjalną skrzynkę mailową. Na adres fep@zus.pl można kierować pytania z zakresu ustawy o emeryturach pomostowych, a w szczególności o obowiązkowych składkach na Fundusz Emerytur Pomostowych.


Obowiązująca od stycznia tego roku ustawa o emeryturach pomostowych rodzi szereg wątpliwości wśród przedsiębiorców zobowiązanych do opłacania składek na FEP. Dlatego ZUS postanowił pomóc swoim klientom w rozwiązywaniu tych problemów. Pracodawcy wysyłając mailem pytanie uzyskają w poczcie zwrotnej wyjaśnienie swoich wątpliwości przez specjalistę z ZUS.


Należy zaznaczyć, że ZUS planuje wkrótce uruchomienie, w miejsce skrzynki e-mail, nowej usługi elektronicznej w ramach internetowego serwisu obsługi klientów e-Inspektorat. Pozwoli ona zainteresowanym na zadanie pytania, śledzenie stanu załatwienia sprawy oraz uzyskanie odpowiedzi.


Zakład podkreśla jednocześnie, że zgodnie z unormowaniami ustawy o emeryturach pomostowych, podmiotem uprawnionym do kwalifikowania danego rodzaju pracy, jako pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze jest pracodawca (płatnik składek), u którego praca ta jest wykonywana. W związku z tym odpowiedzi dotyczące kwalifikowania prac w szczególnych warunkach i o szczególnym charakterze nie mogą być udzielane przez ZUS.

oprac. Alicja Fal

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marcin Pietrusiński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK