| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przewodnik dla przedsiębiorców po funduszach unijnych

Przewodnik dla przedsiębiorców po funduszach unijnych

Firmy planujące pozyskać dotacje na innowacyjne przedsięwzięcia mogą skorzystać z bezpłatnego przewodnika, który w sposób szczegółowy opisuje dostępne instrumenty i krok po kroku wyjaśnia jak poruszać się w procesie aplikacji.

27 stycznia podczas konferencji inaugurującej kampanię „Innowacyjne fundusze europejskie na innowacyjne inwestycje”, zaprezentowano przewodnik po możliwościach finansowania innowacyjnych przedsięwzięć. Publikacja została przygotowana przez Konfederację Pracodawców Polskich oraz firmę doradczą Deloitte, pod egidą Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.


Poradnik stanowi vademecum pozyskania wsparcia na projekty innowacyjne. Krok po kroku przeprowadza potencjalnego beneficjenta po procesie aplikacji. Szczegółowo opisuje dostępne instrumenty i wyjaśnia co należy rozumieć przez „innowacje”. Ponadto przewodnik przedstawia planowane zmiany i ewolucję systemu z perspektywy całej UE.


Przedsiębiorcy często mylnie rozumieją termin „innowacyjność” i dlatego nie są w stanie stosować innowacyjnych rozwiązań w swoich firmach. Poradnik ma na celu wyjaśnić wszelkie wątpliwości i przybliżyć zasady ubiegania się o fundusze europejskie.


Zdaniem Prezydenta KPP, kryzys gospodarczy pokazał, że najbardziej dynamiczną i twórczą grupą społeczną w naszym kraju są pracodawcy. Okazało się, że potrafią oni skutecznie rywalizować na światowych rynkach i uczestniczyć w budowaniu nowej rzeczywistości.


Z uwagi na rosnącą konkurencyjność ze strony innych państw, szczególnie azjatyckich, Polska, aby utrzymać obecną pozycję w światowej gospodarce, nie może zwyczajnie iść do przodu, ale powinna biec. Do tego jednak niezbędne są unijne dotacje. Podstawowymi bowiem przeszkodami, które sprawiają, że polskie firmy są wciąż mało innowacyjne, jest brak kapitału i wiedzy jak te środki pozyskać - uważa Podsekretarz Stanu w MRR Jarosław Pawłowski.  


Publikacja dostępna jest bezpłatnie w wersji elektronicznej na dedykowanej projektowi stronie www.dotacje.kpp.org.pl.

oprac. Alicja Fal

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Izabella Żyglicka i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni spółka komandytowa

Nowoczesna firma prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK