| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wadliwe towary najczęściej reklamują Polacy

Wadliwe towary najczęściej reklamują Polacy

Najgorzej polscy konsumenci oceniają jakość obuwia i odzieży. Najbardziej zadowoleni są z zakupów komputerów, nowych samochodów i urządzeń agd.


Polacy najczęściej reklamują wadliwą odzież i obuwie. Jeżeli ich reklamacja nie zostanie uwzględniona, to odwołują się od niej częściej niż mieszkańcy innych krajów Unii - wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie Komisji Europejskiej (KE) w 27 krajach Wspólnoty.

70 proc. przebadanych przez KE Polaków jest zadowolonych z kupowanych artykułów spożywczych i urządzeń gospodarstwa domowego. Polacy są też zadowoleni z jakości oznaczeń umieszczonych na towarach. Przy zakupie nasi rodacy zwracają najczęściej uwagę na nazwę i adres producenta, skład i wartość odżywczą. Jak wynika z ankiety, większość polskich konsumentów uważa, że cena jest adekwatna do jakości towaru.

Inne upodobania mają konsumenci z krajów Unii. Najwyżej oceniają oni nowe samochody. W dalszej kolejności są usatysfakcjonowani jakością urządzeń AGD oraz wyrobów związanych z rozrywką i rekreacją.

- Konkurencja na rynku powoduje, że konsumenci mają duży wybór towarów zarówno pod względem jakości oraz ceny - mówi Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Dla przedsiębiorców duża konkurencja na rynku oznacza, że muszą przekonać konsumenta do zakupu właśnie jego produktu. Najczęściej robią to przez reklamę - dodaje.

W ankiecie KE były też pytania o zakupy za granicą. Okazało się, że najchętniej robią je obywatele z 12 nowych państw członkowskich. 55 proc. pytanych Polaków najbardziej chce kupować za granicą nowe auta i motocykle. Nieco mniej, bo ok. 40 proc., poza Polską kupuje narzędzia komunikacji informacyjnej oraz urządzenia gospodarstwa domowego.

MaŁgorzata Piasecka-Sobkiewicz

malgorzata.piasecka@infor.pl

reklama

Autor:

Źródło:

GP
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Sobaś

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »