| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Mogą być problemy z gwarancjami udzielanymi przedsiębiorstwom przez BGK

Mogą być problemy z gwarancjami udzielanymi przedsiębiorstwom przez BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego ma zwiększyć dostępność kredytów dla firm dzięki gwarancjom. Nie wiadomo, czy uda mu się przyspieszyć ich wydawanie i czy będzie miał co gwarantować.

Jednak nawet gdyby BGK był w pełni przygotowany do zwiększenia liczby poręczeń, i tak może mieć problem z realizacją planu - może po prostu nie mieć czego poręczać. Według przedsiębiorców głównym powodem ograniczenia finansowania przez banki nie jest brak zaufania do kredytobiorców, tylko problemy z pozyskaniem środków na rynku międzybankowym.

- Gdy rozmawiam z przedsiębiorcami, to istotniejsze wydaje się ożywienie transakcji międzybankowych. To zablokowało kredyty, bo banki same mają problem z pozyskaniem pieniądza. Jeśli ten element rządowego programu zadziała, to wtedy jest szansa na odblokowanie kredytów - mówi Arkadiusz Protas, wiceprezes Business Centre Club.

- Spełnienie założeń planu stabilności zależy między innymi od aktywności banków i ich polityki kredytowej. Bezpieczny system poręczeniowy powinien być zachętą dla banków do zwiększenia sprzedaży kredytów - dodaje Ewa Balicka-Sawiak.

Poręczenia z funduszy BGK

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

MAREK CHĄDZYŃSKI

marek.chadzynski@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »