| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zezwolenie na pracę a przekształcenia firmy

Zezwolenie na pracę a przekształcenia firmy

Przenieśliśmy siedzibę firmy z Ostrołęki do Warszawy. Czy w przypadku zmiany siedziby firmy wydane zezwolenia na pracę zachowują swoją ważność?

Zgodnie z par. 9 ust 1. rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 21 lipca 2006 r. w sprawie trybu i warunków wydawania zezwolenia na pracę cudzoziemca (Dz.U. z 2006 r. nr 141, poz. 1002) wydane przyrzeczenie lub zezwolenie zachowuje ważność w przypadku zmiany nazwy, siedziby lub przekształcenia formy prawnej pracodawcy, a także przejęcia pracodawcy lub jego części przez innego pracodawcę.

W takich sytuacjach pracodawca zobowiązany jest do niezwłocznego dostarczenie do wojewódzkiego urzędu pracy, w tym przypadku w Warszawie, aktualnych dokumentów firmy wraz z dokumentami potwierdzającymi prawo do nowej siedziby firmy.

Przedsiębiorca przedstawia m.in. rejestr handlowy, ewentualnie zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej z ostatnich trzech miesięcy, dokument potwierdzający prawo do lokalu, zaświadczenie o nadaniu numeru REGON, NIP, umowę spółki.

W przypadku gdy siedziba mieści się w innym powiecie, niż zostało wydane zezwolenie, firma powinna dostarczyć informację starosty powiatu właściwego dla miejsca wykonywania pracy o sytuacji na lokalnym rynku pracy i informację, że zatrudnienie cudzoziemca jest niezbędne dla zabezpieczenia potrzeb kadrowych pracodawcy.

PAWEŁ JAKUBCZAK

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dittmajer i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK