| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Likwidacja barier prawnych w gospodarce to nie jest akcja jednorazowa

Likwidacja barier prawnych w gospodarce to nie jest akcja jednorazowa

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie będą już musiały zamawiać drogich sprawozdań biegłych dotyczących planów łączenia się spółek lub podziału małych przedsiębiorstw, a przewoźnicy towarowi nie będą mieli obowiązku posiadania przy sobie oddzielnych dokumentów przewozowych.

Poprawa uregulowań prawnych nie jest działaniem jednorazowym, lecz stałym procesem. Dotychczasowe osiągnięcia przyczyniły się do uzyskania znaczących oszczędności na rzecz europejskich przedsiębiorstw i obywateli. W dalszym ciągu pragniemy z pełną determinacją zwalczać biurokrację na szczeblu europejskim.

Wzywamy państwa członkowskie Unii Europejskiej do podejmowania działań z taką samą stanowczością na szczeblu krajowym. W ten sposób gospodarki państw UE będą mogły sprostać wyzwaniom wynikającym ze zmian zachodzących w światowej gospodarce i wykorzystać nowe szanse rozwoju.

JAN LIC

Akademia Ekonomiczna w Krakowie

Dążenie do ograniczenia obciążeń biurokratycznych w krajach Unii Europejskiej, jakie napotykają przedsiębiorcy, jest ideą słuszną. Obecnie w Polsce jest zbyt dużo aktów prawnych, które dotyczą działalności przedsiębiorców. W Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii przedsiębiorcy mają do czynienia ze znacznie mniejszą ilością przepisów. Dlatego musi nastąpić deregulacja gospodarki.

Póki co w Polsce wszystko od A do Z jest ściśle uregulowane, szczególnie jeśli chodzi o działalność gospodarczą. Wobec tego powstaje bardzo dużo problemów interpretacyjnych, a to z kolei przyczynia się do powstawania barier biurokratycznych. Ponadto urzędnicy różnie, w zależności od sytuacji, interpretują obecne regulacje, a to jest dużą przeszkodą dla przedsiębiorców. Dlatego należy zrobić wszystko, by ograniczyć ilość przepisów regulujących działalność gospodarczą.

Not. ŁK

GÜNTER VERHEUGEN, JOSÉ MANUEL BARROSO

Polecamy artykuły

Autorzy:

Źródło:

GP
Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK