| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rejestracja tylko w urzędzie skarbowym

Rejestracja tylko w urzędzie skarbowym

Całą obsługę administracyjną przedsiębiorców rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej powinny przejąć urzędy skarbowe.


Ministerstwo Gospodarki chce zebrać w jednym dokumencie informacje o działaniach rządu w 2007 r. na rzecz przedsiębiorczości. Przede wszystkim znajdą się w nim dane na temat polityki wspierania małych i średnich przedsiębiorstw.
Jednak przedsiębiorcy dosyć krytycznie ocenili już przesłaną im roboczą wersję dokumentu. Zdaniem Związku Rzemiosła Polskiego brakuje w nim informacji o tym, w jakim stopniu małe, średnie firmy korzystają z już wprowadzonych regulacji wspierających działalność przedsiębiorstw.


Związek zwrócił też uwagę, że w dokumencie w części poświęconej uproszczeniom działalności gospodarczej zbyt dużą wagę przywiązuje się do formalności związanych z rejestracją firmy (przykład jednego okienka) i zawieszenia działalności, a za mało miejsca poświęca się propozycjom ułatwień w prowadzeniu działalności.


Przedsiębiorcy uważają, że idea jednego okienka może ułatwić i skrócić rejestrowanie działalności gospodarczej tylko wówczas, gdy dotychczasowe trzy okienka, usytuowane: w urzędzie skarbowym, ZUS i urzędzie statystycznym będą zastąpione odpowiednio zwiększoną obsługą administracyjną przejętą przez urzędy skarbowe.


Rzemieślnicy zwrócili również uwagę na to, że w dokumencie za mało miejsca poświęcono propozycjom ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej.


MAŁGORZATA PIASECKA-SOBKIEWICZ

malgorzata.piasecka@infor.pl

reklama

Autor:

Źródło:

GP
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

autosalon24.pl

Autosalon24.pl powstał w powstał w 2010 roku i jest portalem zarządzanym przez spółkę Autodirect SA. Zadaniem jakie sobie postawiono, było stworzenie pierwszego, polskiego portalu motoryzacyjnego umożliwiającego uzyskanie informacji, porady w wyborze oraz wsparcia w negocjowaniu najkorzystniejszych warunków zakupu, wymarzonego, nowego samochodu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »