| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Fundusz sfinansuje roboty budowlane na potrzeby rehabilitacji

Fundusz sfinansuje roboty budowlane na potrzeby rehabilitacji

Przedsiębiorca zwróci PFRON środki uzyskane na roboty budowlane, jeśli rozwiąże umowę z marszałkiem województwa lub jej nie zrealizuje.


ZMIANA PRAWA

 


Dofinansowanie do modernizacji obiektów służących rehabilitacji będzie przysługiwać podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą albo z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Wynika to z projektu zmiany rozporządzenia z dnia 6 sierpnia 2004 r. w sprawie określenia zadań samorządu województwa, które może być dofinansowane ze środków PFRON (Dz.U. nr 187, poz. 1940). Podstawą dofinansowania robót budowlanych będzie umowa zawarta przez marszałka województwa oraz osobę wnioskującą o przyznanie jej takiej dotacji. Ma ona zawierać m. in. wysokość i termin przekazania środków z funduszu oraz sposób rozliczenia się z udzielonej pomocy i zestawienie dokumentów potwierdzających wydatkowanie pieniędzy z PFRON.

 


Zgodnie z nowymi przepisami, wnioskodawcy będą musieli w umowie określić także termin rozpoczęcia i zakończenia robót budowlanych. Dodatkowo projekt rozporządzenia precyzuje warunki zwrotu środków funduszu. Ma on w szczególności nastąpić w sytuacji rozwiązania umowy o dofinansowanie oraz jej niezrealizowanie.


Wnioskodawca będzie musiał zwrócić pieniądze do PFRON, jeśli nie rozpocznie działalności w zakresie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w terminie do trzech miesięcy od daty zakończenia robót.


Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, osoby prowadzące działalność gospodarczą lub rehabilitacyjną będą mogły starać się o zawarcie umowy o dofinansowanie na okres dłuższy niż jeden rok budżetowy, pod warunkiem że uzyskają zgodę sejmiku województwa w tej sprawie.


ŁUKASZ GUZA

lukasz.guza@infor.pl

 
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK