| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Fundusz sfinansuje roboty budowlane na potrzeby rehabilitacji

Fundusz sfinansuje roboty budowlane na potrzeby rehabilitacji

Przedsiębiorca zwróci PFRON środki uzyskane na roboty budowlane, jeśli rozwiąże umowę z marszałkiem województwa lub jej nie zrealizuje.


ZMIANA PRAWA

 


Dofinansowanie do modernizacji obiektów służących rehabilitacji będzie przysługiwać podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą albo z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Wynika to z projektu zmiany rozporządzenia z dnia 6 sierpnia 2004 r. w sprawie określenia zadań samorządu województwa, które może być dofinansowane ze środków PFRON (Dz.U. nr 187, poz. 1940). Podstawą dofinansowania robót budowlanych będzie umowa zawarta przez marszałka województwa oraz osobę wnioskującą o przyznanie jej takiej dotacji. Ma ona zawierać m. in. wysokość i termin przekazania środków z funduszu oraz sposób rozliczenia się z udzielonej pomocy i zestawienie dokumentów potwierdzających wydatkowanie pieniędzy z PFRON.

 


Zgodnie z nowymi przepisami, wnioskodawcy będą musieli w umowie określić także termin rozpoczęcia i zakończenia robót budowlanych. Dodatkowo projekt rozporządzenia precyzuje warunki zwrotu środków funduszu. Ma on w szczególności nastąpić w sytuacji rozwiązania umowy o dofinansowanie oraz jej niezrealizowanie.


Wnioskodawca będzie musiał zwrócić pieniądze do PFRON, jeśli nie rozpocznie działalności w zakresie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w terminie do trzech miesięcy od daty zakończenia robót.


Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, osoby prowadzące działalność gospodarczą lub rehabilitacyjną będą mogły starać się o zawarcie umowy o dofinansowanie na okres dłuższy niż jeden rok budżetowy, pod warunkiem że uzyskają zgodę sejmiku województwa w tej sprawie.


ŁUKASZ GUZA

lukasz.guza@infor.pl

 

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK