| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Firmy szybciej dowiedzą się o konkursach

Firmy szybciej dowiedzą się o konkursach

Resort rozwoju chce, by instytucje rozdzielające unijne pieniądze pół roku przed planowanym naborem informowały o terminach konkursów.

Przedsiębiorcy nie będą już zaskakiwani rozpoczynającymi się nagle i trwającymi krótko konkursami o unijne pieniądze.

 

Resort rozwoju regionalnego zalecił instytucjom, które w latach 2007-2013 będą przeprowadzały konkursy, by z półrocznym wyprzedzeniem informowały o ich terminach.

- Taka zasada ma pozwolić przedsiębiorcom i innym beneficjentom na lepsze przygotowanie potrzebnych dokumentów i zaplanowanie inwestycji. To ważne, by wiedzieli oni nie tylko o tym, że został już ogłoszony nabór wniosków, ale także kiedy zostanie ogłoszony - mówi GP Aleksandra Sztetyłło-Budzewska, dyrektor departamentu informacji i promocji w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Wcześniejsza informacja o planowanym naborze wniosków podoba się przedsiębiorcom, bo wychodzi naprzeciw ich potrzebom. Jednak ideałem - zdaniem Marzeny Chmielewskiej z PKPP Lewiatan, byłyby roczne plany wykorzystania środków unijnych, tak jak ma to miejsce w przypadku programu operacyjnego Kapitał Ludzki.

Na potrzeby tego programu co roku będzie powstawał Plan Działania, który ma zawierać informacje nie tylko o terminach konkursu, ale także o podziale środków finansowanych oraz preferowanych typach projektów w danym roku.

Aleksandra Sztetyłło-Budzewska zaznacza, że nie jest możliwe, by w tym roku półroczny okres wyprzedzenia został zastosowany. Ministerstwo i część urzędów marszałkowskich nadal negocjuje z KE ostateczny kształt programów operacyjnych. Nie wiadomo, kiedy zostaną one przyjęte przez Brukselę. To zaś powoduje, że nieznany jest termin pierwszych konkursów. Jednak w przyszłym roku, gdy ruszą fundusze unijne, można się spodziewać, że instytucje będą się starały przestrzegać półrocznego terminu.

MARIUSZ GAWRYCHOWSKI

mariusz.gawrychowski@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Diana Renata Bożek

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK