| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Lista zawodów dla rzemieślników

Lista zawodów dla rzemieślników

Rzemiosłem nie będzie działalność handlowa, transportowa, wykonywanie wolnych zawodów oraz działalność artystów plastyków i fotografików.

 
ZMIANA PRAWA


Sejm uchwalił nowelizację ustawy z 22 marca 1989 r. o rzemiośle (t.j. Dz.U. z 2002 r. nr 112, poz. 979 z późn. zm.). Zdefiniował w niej rzemiosło jako prowadzenie działalności gospodarczej w imieniu własnym i na swój rachunek z udziałem kwalifikowanej pracy własnej. Rzemiosłem będzie także zawodowe wykonywanie działalności gospodarczej przez wspólników spółki jawnej i cywilnej, którzy spełniają takie same wymogi, jak osoby fizyczne prowadzące działalność w imieniu własnym.


- Powstanie też lista zawodów rzemieślniczych, którą opracuje minister gospodarki w porozumieniu z ministrem pracy po zasięgnięciu opinii Związku Rzemiosła Polskiego - mówi poseł sprawozdawca Michał Wójcik (PiS). Zawody znajdujące się na niej będą mogły wykonywać wyłącznie osoby z potwierdzonymi kwalifikacjami zawodowymi - dodaje poseł.


- Nowe przepisy mówią też o osobach, które kwalifikacji nie mają, a wykonują zawód ujęty na liście - tłumaczy Jerzy Bartnik, prezes Związku Rzemiosła Polskiego.


- Jeżeli osoby te ukończyły już 50 lat, a zawód umieszczony na liście wykonują od 10 lat, to będą one zwolnione z obowiązku posiadania dokumentów potwierdzających wymagane kwalifikacje zawodowe - dodaje prezes Bartnik.  


Małgorzata Piasecka-Sobkiewcz

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »