REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zwiększy się porównywalność sprawozdań małych i średnich firm

REKLAMA

W II połowie 2007 roku Rada Międzynarodowych Standardów Rachunkowości wyda standardy dla małych i średnich firm.


Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Finansów wynika, że już w II połowie 2007 roku Rada Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (IASB) wyda Międzynarodowe Standardy dla Małych i Średnich Firm.
Standardy te będą dotyczyły przede wszystkim firm, które nie są notowane na giełdzie, ale publikują sprawozdania finansowe ogólnego przeznaczenia dla użytkowników zewnętrznych. O tym, czy standardom tym będą podlegały mniejsze firmy i czy będzie można je stosować, zdecydują poszczególne państwa samodzielnie.
Standardy dla małych i średnich firm będą zawierały liczne uproszczenia, w tym m.in. regulacje dotyczące ujmowania, prezentacji i wyceny. Firmy nadal będą jednak korzystały z Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF), ale tylko wtedy, gdy określone zagadnienie nie będzie uregulowane w standardach dla małych i średnich firm.
Zdaniem Ministerstwa Finansów stosowanie nowych standardów to duże ułatwienie dla małych i średnich firm, które planują wejście na rynki kapitałowe. W tym przypadku przejście na pełne MSSF i przekształcenie sprawozdań finansowych będzie prostsze.
Firmy mogą liczyć na to, że nowe standardy będą uaktualniane. Zdecydowano, że Rada Międzynarodowych Standardów będzie co dwa lata publikowała propozycje uaktualnień do standardów dla małych i średnich firm. Uaktualnienia te będą związane ze zmianami, jakie stale następują w Międzynarodowych Standardach Sprawozdawczości Finansowej.
Jeśli przygotowane standardy zostaną zastosowane w praktyce, przyniosą wymierne efekty. Zdaniem resortu finansów zwiększy się porównywalność sprawozdań finansowych małych i średnich firm na poziomie ponadnarodowym.
Komisja Europejska już zadeklarowała zainteresowanie jak najszybszym przyjęciem nowych standardów.

ETAPY PRAC
czerwiec 2004 – Rada Międzynarodowych Standardów Rachunkowości prezentuje dokument dyskusyjny dotyczący standardów dla małych i średnich firm
październik 2005 – dokument zostaje poddany publicznej debacie
sierpień 2006 – Rada podaje do publicznej wiadomości wstępny projekt standardów
koniec 2006 – przygotowana będzie ostateczna wersja nowych standardów
II połowa 2007 – nastąpi przyjęcie standardów.
 


Agnieszka Pokojska
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

REKLAMA

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

Ogromne zmiany na rynku pracy w ciągu najbliższych 5 lat

Najbliższe 5 lat na rynku pracy ma przynieść ogromne zmiany. Według Adecco zniknie 83 miliony miejsc pracy, a na ich miejsce powstanie jedynie 69 milionów innych. Jakie posady są zagrożone? 

Nowa usługa finansowa dla prowadzących działalność gospodarczą: gotówka na niski procent

Teraz gotówka na niski procent lub przy spełnieniu dodatkowych warunków całkowicie nieoprocentowana, staje się nową usługą dla przedsiębiorców korzystających w mikrofaktoringu lub dopiero mających w planach skorzystanie z takiego instrumentu. W uproszczeniu ten nowy produkt przypomina zaliczkę tytułem wpływów z przyszłej faktury i pozwala na zachowanie płynności finansowej w okresie gdy jeszcze produkt nie został sprzedany a więc i faktura nie może być wystawiona.

Wartościowe środowisko pracy - czym jest, jak je stworzyć?

Dobra atmosfera w pracy przedkłada się na lojalność pracowników, ich motywację i zaangażowanie. Jak zapewnić pracownikom najlepsze employee journey? 

REKLAMA

Jak Nvidia może zyskać na wartości dzięki inwestorom w akcje memy

Dzięki fantastycznemu rocznemu zwrotowi, przekraczającemu obecnie 220%, Nvidia stałą się jedną z najczęściej dyskutowanych spółek w ostatnim okresie i dowodem na to, że rynek technologiczny trzyma się dobrze. Czy spółka należy również do kategorii akcji memów, czy raczej jej wycena jest oparta o solidne podstawy?

Drogi prąd będzie przyczyną zahamowania sztucznej inteligencji?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji to duże koszty energetyczne. Czy bez inwestycji w strukturę centrodanową i energetyczną rozwój AI wyhamuje? 

REKLAMA