| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Leasing tańszy od kredytu

Leasing tańszy od kredytu

Pojazd można wyleasingować i płacić tylko za jego użytkowanie. Może to robić nie tylko firma, ale i osoba prywatna. Taka opcja może być tańsza od kredytu o 20 proc.


W opcji leasingu odnawialnego (tylko nowe pojazdy), ale przy 20-proc. wpłacie własnej klienta (10 tys. zł), miesięczna rata brutto wyniosłaby 1323 zł. Co istotne, w czynsze leasingowe wliczono pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych. Po trzech latach trwania umowy wartość rynkową pojazdu oszacowano na 21 tys. zł, ale po tym okresie klient nie musi wykupywać auta.

– Może na przykład oddać auto dealerowi, zwrócić firmie leasingowej lub podpisać kolejną umowę w leasingu standardowym na ten sam samochód. Najważniejszą korzyścią jest fakt, iż klient nie ma problemu ze sprzedażą auta, co dzisiaj jest bardzo istotne z uwagi na nadmiar używanych pojazdów na rynku – mówi Maja Lidke z EFL.
Oprócz niższych kosztów również procedury związane z przyznaniem takiego finansowania są prostsze i szybsze niż w banku. Od momentu złożenia wymaganych dokumentów, z reguły dwóch dokumentów tożsamości i zaświadczenia o osiąganych dochodach, zarejestrowany i ubezpieczony samochód można odebrać nawet już następnego dnia. Tak jest np. w EFL.

Atrakcyjne pakiety

Leasing może być tańszy od kredytu, ponieważ firmy leasingowe współpracują z producentami samochodów przez co otrzymują od nich duże upusty na nowe pojazdy, na niektóre modele samochodów nawet kilkanaście procent.
– Przy dodatkowych opcjach serwisowych, ubezpieczeniowych czy sprawach związanych z rejestracją pojazdu, oferta leasingowa wydaje się być dużo bardziej korzystniejsza od kredytu. Posiadając umowę leasingową nie musimy obawiać się o następstwa wypadków i zdarzeń losowych na drodze. Wszelkie ewentualne szkody odprowadzane są na konto leasingodawcy – wyjaśnia Jakub Kizielewicz, dyrektor finansowy Masterlease.

4 KROKI
Co trzeba zrobić, jeśli chcesz wyleasingować samochód
1 Wybrać markę i model samochodu (można wybrać każde auto dostępne na rynku).
2 Porównać ofertę firm leasingowych i poprosić o przygotowanie oferty
3 Złożyć w firmie leasingowej dwa dokumenty tożsamości ze zdjęciem oraz zaświadczenie z zakładu pracy o zarobkach
4 Wpłacić tzw. czynsz inicjalny, czyli wpłatę własną

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.


Maciej Bednarek

reklama

Źródło:

GP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Tarsa

Specjalizuje się w tematyce finansowej i rachunkowej. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »