| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Leasing tańszy od kredytu

Leasing tańszy od kredytu

Pojazd można wyleasingować i płacić tylko za jego użytkowanie. Może to robić nie tylko firma, ale i osoba prywatna. Taka opcja może być tańsza od kredytu o 20 proc.


W opcji leasingu odnawialnego (tylko nowe pojazdy), ale przy 20-proc. wpłacie własnej klienta (10 tys. zł), miesięczna rata brutto wyniosłaby 1323 zł. Co istotne, w czynsze leasingowe wliczono pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych. Po trzech latach trwania umowy wartość rynkową pojazdu oszacowano na 21 tys. zł, ale po tym okresie klient nie musi wykupywać auta.

– Może na przykład oddać auto dealerowi, zwrócić firmie leasingowej lub podpisać kolejną umowę w leasingu standardowym na ten sam samochód. Najważniejszą korzyścią jest fakt, iż klient nie ma problemu ze sprzedażą auta, co dzisiaj jest bardzo istotne z uwagi na nadmiar używanych pojazdów na rynku – mówi Maja Lidke z EFL.
Oprócz niższych kosztów również procedury związane z przyznaniem takiego finansowania są prostsze i szybsze niż w banku. Od momentu złożenia wymaganych dokumentów, z reguły dwóch dokumentów tożsamości i zaświadczenia o osiąganych dochodach, zarejestrowany i ubezpieczony samochód można odebrać nawet już następnego dnia. Tak jest np. w EFL.

Atrakcyjne pakiety

Leasing może być tańszy od kredytu, ponieważ firmy leasingowe współpracują z producentami samochodów przez co otrzymują od nich duże upusty na nowe pojazdy, na niektóre modele samochodów nawet kilkanaście procent.
– Przy dodatkowych opcjach serwisowych, ubezpieczeniowych czy sprawach związanych z rejestracją pojazdu, oferta leasingowa wydaje się być dużo bardziej korzystniejsza od kredytu. Posiadając umowę leasingową nie musimy obawiać się o następstwa wypadków i zdarzeń losowych na drodze. Wszelkie ewentualne szkody odprowadzane są na konto leasingodawcy – wyjaśnia Jakub Kizielewicz, dyrektor finansowy Masterlease.

4 KROKI
Co trzeba zrobić, jeśli chcesz wyleasingować samochód
1 Wybrać markę i model samochodu (można wybrać każde auto dostępne na rynku).
2 Porównać ofertę firm leasingowych i poprosić o przygotowanie oferty
3 Złożyć w firmie leasingowej dwa dokumenty tożsamości ze zdjęciem oraz zaświadczenie z zakładu pracy o zarobkach
4 Wpłacić tzw. czynsz inicjalny, czyli wpłatę własną

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.


Maciej Bednarek

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna ARKANA

Profesjonalna obsługa prawna firm i porady prawne dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK