| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty i obligacje straciły

Złoty i obligacje straciły

Złoty i obligacje straciły w drugiej części dnia na wartości w porównaniu z poniedziałkowym otwarciem. Dealerzy podkreślają jednak, że działo się to przy niewielkich obrotach, bo na rynek nie docierają żadne sygnały, które mogłyby mu nadać określony kierunek.

Około godziny 14.40 za euro płacono 3,9020 zł wobec 3,8875 zł na otwarciu i 3,8970 zł na zamknięciu w piątek. Dolara wyceniano na 3,2440 zł względem (odpowiednio) 3,23 zł i 3,2430 zł.

Odchylenie od parytetu wynosiło 15,80 proc. po mocnej stronie.

"Złoty trochę osłabł wobec otwarcia, ale sesję mamy w poniedziałek bardzo spokojną. Poruszamy się w przedziale wielkości 1,5 grosza. Nie sądzę, aby to się miało zmienić do końca dnia" - powiedział PAP Marek Cherubin z Banku BPH.

Według niego rynek czeka na efekty posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, które odbędzie się w dniach 28-29 marca i amerykańskiego FED.

Na brak sygnałów narzekają też uczestnicy rynku obligacji.

"Obroty są niewielkie, brakuje wydarzeń, które mogłyby mieć wpływ na ceny. Nie ma żadnych danych w Polsce, strefie euro, czy też w USA. A i na scenie politycznej jest dziś trochę ciszej" - ocenia Marek Kaczor z PKO BP.

Dochodowość papierów dwuletnich OK0408 wzrosła i około godziny 14.44 wynosiła 4,13 proc. wobec 4,12 proc. na otwarciu w poniedziałek i zamknięciu w piątek. W przypadku pięciolatek DS1110 dochodowość wzrosła do 4,61 proc. z (odpowiednio) 4,58 proc. i 4,59 proc., a dziesięciolatek DS1015 do 4,78 proc. względem 4,74 proc. i 4,79 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Cypel

absolwent pedagogiki (specjalizacja doradztwo zawodowe z coachingiem) oraz studiów podyplomowych z zarządzania personelem. Od 2011 roku aktywnie zajmuje się̨ coachingiem, który jest jego pasją. Ukończył Practitioner Coach Diploma, szkolenie certyfikowane przez Noble Manhattan Coaching, International Institute of Coaching and Mentoring oraz Institute of Leadership and Management. Dodatkowo ukończył Coaching Clinic® Licensing Program, szkolenie licencjonowane przez CoachU oraz International Coach Federation, tym samym stając się̨ licencjonowanym trenerem Coaching Clinic®, najbardziej kompleksowego na polskim rynku szkolenia rozwijającego umiejętności coachingowe menedżerów. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Coachingu i Rozwoju oraz Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Autor artykułów o tematyce coachingowej dla: czasopisma Personel i Zarządzanie oraz tekstów portali prnews.pl, hrnews.pl, architekcikariery.pl, a także autor komentarzy do czterech dylematów etycznych coacha w książce „Profesjonalny coaching zasady i dylematy etyczne w pracy coacha”. Jest również̇ jednym ze współautorów książki „Zastosowanie coachingu w polityce społecznej”. W 2015 r. przeprowadził pierwsze w Polsce badania naukowe nad skutecznością̨ e-coachingu w rozwoju osobistym ludzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK