| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Niepewny los zmian

Niepewny los zmian

Jakie podatki zapłacimy w najbliższej przyszłości, będzie wiadomo najwcześniej na wiosnę. Podatkowego programu PiS na razie nie chce bezwarunkowo poprzeć żadna partia. Przeciwna jest PO. Inne ugrupowania czekają na konkrety. Przyszłe zmiany mogą być wynikiem kompromisu, który niekoniecznie będzie zgodny z początkowymi założeniami rządu.

Z początkiem 2007 roku rząd chciałby wprowadzić ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) na dzieci, skonfigurowane z pomocą społeczną: 50 zł miesięcznie na jedno dziecko i po 100 zł na dziecko dla rodzin mających dwoje i więcej dzieci. Będzie też utrzymane wspólne rozliczanie się małżonków wychowujących dzieci. Od 2007 roku weszłaby w życie 18-proc. stawka CIT (obecnie 19 proc.), a także 18- i 32-proc. stawki PIT (teraz wynoszą 19, 30 i 40 proc.).
Już natomiast w 2006 r. możliwe jest wprowadzenie ulg na tworzenie nowych miejsc pracy w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT). Z kolei przedsiębiorcy podlegający ustawie o PIT skorzystaliby z przyspieszonej amortyzacji.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.


Od przedstawicieli PO usłyszeliśmy, że nie zamierzają głosować na projekty PiS. Reprezentanci innych partii uzależniają poparcie od spełniania określonych warunków. Niewykluczone więc, że ostateczny kształt zmian będzie znacznie odbiegał od pierwotnie proponowanych.

Krzysztof Tomaszewski, EM


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Beata Tarnowska - Kupny

Coach biznesu, mentor, doradca, z ponad 20-letnim doświadczeniem w biznesie, ekspert w zarządzaniu łańcuchem dostaw, logistyką, zakupami w branżach: FMCG, dobra luksusowe, produkcja, wysoko zaawansowane technologie, telekomunikacja. Realizowała duże projekty w firmach krajowych oraz globalnych, tworzyła i wdrażała strategie biznesowe oraz wielofunkcyjne procesy, prowadziła negocjacje z firmami globalnymi. Posiada praktyczną wiedzę budowania i rozwoju biznesu, realizacji projektów biznesowych, budowania i zarządzania zespołami. Jest partnerem w firmie konsultingowej Lynton Polska oraz Coaching Partnerzy. Współpracuje z Polish Women Network organizacją wspierającą kobiety w rozwoju zawodowym i osobistym. Od ponad 20 lat jest praktykiem coachingu menedżerskiego budującego zaangażowanie pracowników. Od kilku lat pracuje z biznesem jako coach i mentor. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK