| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > NIK: Skarb Państwa ma niewielkie korzyści z posiadanych udziałów w spółkach

NIK: Skarb Państwa ma niewielkie korzyści z posiadanych udziałów w spółkach

 Skarb Państwa ma niewielkie korzyści z posiadanych mniejszościowych udziałów w spółkach - wynika z raportu NIK.

Za 2002 r. dywidendę wypłaciły tylko 103 spółki, a Skarb Państwa zarobił na tym zaledwie 125 mln zł, co oznacza stopę zwrotu na poziomie 2,4 proc. czyli trzykrotnie niższym od ówczesnej rentowności 52 tygodniowych bonów skarbowych - wynika z raportu NIK.W czasie kontroli przeprowadzonej w 2004 r., a dotyczącej lat 2001-2003, Izba stwierdziła, że Ministerstwo Skarbu Państwa nie potrafiło podać w ilu spółkach posiada mniejszościowe udziały - wynika z przedstawionej we wtorek informacji Najwyższej Izby Kontroli nt. wyników kontroli "zabezpieczenia interesów państwa w spółkach z mniejszościowym udziałem skarbu państwa".NIK ustalił, że resort skarbu posiadał mniejszościowe pakiety w ponad 1100 spółek. W większości jednak nie określił celu zachowania udziałów ani sposobu zakończenia prywatyzacji. Resort skarbu nie wiedział jakie akcje posiada i co może jeszcze sprzedać. Jednocześnie 600 przedstawicieli skarbu państwa zasiadało w radach nadzorczych spółek, w których skarb państwa miał mniejszościowe pakiety.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SmartMedia

SmartMedia to firma technologiczna i lider rynku producentów oprogramowania do zarządzania majątkiem i inwentaryzacji. Oprogramowanie tworzone w ścisłej współpracy z ekonomistami, prawnikami, księgowymi i najlepszymi programistami firmy. To dzięki temu rozwiązania SmartMedia są zgodne z obecnymi wymogami prawa oraz światowymi standardami informatycznymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK