| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > MF. Coraz mniej nielegalnych gier na automatach

MF. Coraz mniej nielegalnych gier na automatach

Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Finansów wynika, że sukcesywnie zwiększa się liczba zarejestrowanych i zweryfikowanych punktów gier na automatach o niskich wygranych.

Te efekty to wynik działań kontrol-nych podejmowanych w okresie od lutego do listopada 2004 r. w podmiotach urządzających nielegalne gry na automatach przez służby celne, skarbowe i policję.

Cel kontroli to nie tylko identyfikacja „szarej strefy”, ale także podjęcie jak największej liczby postępowań karnych skarbowych po to, by ograniczyć przestępczy proceder.

Na 2707 przeprowadzonych kontroli w 569 przypadkach – po zabezpieczeniu dowodów – przekazano sprawy karne skarbowe dotyczące urządzania gier na automatach wbrew przepisom ustawy o grach i zakładach wzajemnych do dalszego prowadzenia właściwym urzędom skarbowym.

Największą aktywnością w przeprowadzonych kontrolach wykazały się izby celne w Olsztynie, Krakowie i Poznaniu, przy czym to właśnie izba celna w Krakowie przekazała największą ilość spraw karnych skarbowych do urzędów skarbowych.

W trakcie przeprowadzonych kontroli dokonano także – w związku z uzasadnionym podejrzeniem naruszenia przepisów art. 107 kodeksu karnego skarbowego – zabezpieczenia 3068 automatów (najwięcej przez izby z Wrocławia, Katowic i Krakowa).

Z przekazanych informacji wynika jednak, że mimo prowadzonych działań kontrolnych w dalszym ciągu podejmowane są próby kamuflażu przestępczej działalności

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »