REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praktyczne zastosowanie systemów finansowo - księgowych w obsłudze transakcji i rozliczeń wielowalutowych

 decyzje-IT.pl
decyzje-IT.pl to specjalistyczny, internetowy serwis branży IT, stanowiący centrum wiedzy na temat rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw i organizacji.
Praktyczne zastosowanie systemów finansowo - księgowych w obsłudze transakcji i rozliczeń wielowalutowych, 28.01.2015, Internet
Praktyczne zastosowanie systemów finansowo - księgowych w obsłudze transakcji i rozliczeń wielowalutowych, 28.01.2015, Internet
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na webinarium "Praktyczne zastosowanie systemów finansowo - księgowych w obsłudze transakcji i rozliczeń wielowalutowych" (na przykładzie systemu MS Dynamics NAV 2013 R2), które odbędzie się 28 stycznia 2015 r. Patronat medialny nad szkoleniem objął portal Infor.pl

Podczas spotkania omówione zostaną zagadnienia związane z księgowaniem operacji walutowych w obrocie gospodarczym ze szczególnym uwzględnieniem rozliczeń transakcji wielowalutowych.

REKLAMA

W pierwszej części webinarium przedstawione zostaną typowe działania przy obsłudze transakcji i rozliczeń walutowych z jakimi spotykamy się podczas realizowanych wdrożeń systemów ERP, a w szczególności: walutowe transakcje sprzedaży i zakupu, operacje na walutowych kontach bankowych oraz w kasie walutowej, naliczanie i księgowanie różnic kursowych (zrealizowanych i bilansowych).

REKLAMA

Chcemy tutaj wyeksponować zagadnienia, które zwykle budzą najwięcej kontrowersji, tj. księgowanie rozliczeń transakcji wyrażonych w różnych walutach oraz zasady naliczania i księgowania różnic kursowych przy tego typu operacjach (płatności, kompensaty).

W części drugiej zaprezentujemy wszystkie te zagadnienia realizowane w praktyce z wykorzystaniem systemu klasy ERP – MS Dynamics NAV 2013 R2, który posiada gotowe mechanizmy wyliczania i księgowania różnic kursowych wykonywane w sposób automatyczny podczas księgowania rozliczeń dla transakcji walutowych. Zaprezentowane zostaną m.in. operacje rozliczania transakcji walutowych (wyrażonych w jednej i/lub wielu walutach), naliczanie i księgowanie różnic kursowych na rachunku walutowym, tworzenie wyceny bilansowej i księgowanie niezrealizowanych różnic kursowych. Uczestnicy webinarium będą mieli okazję poznać i ocenić praktyczną użyteczność oraz elastyczność rozwiązań oferowanych przez firmę Microsoft w systemach wspomagających zarządzenie przedsiębiorstwem (systemach klasy ERP).

Agenda:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

1. Transakcje walutowe w operacjach gospodarczych

  • Transakcje sprzedaży
  • Transakcje zakupu
  • Operacje na rachunku bankowym, operacje kasowe
  • Zrealizowane różnice kursowe
  • Niezrealizowane różnice kursowe

2. Mechanizmy naliczania i księgowania różnic kursowych w systemie MS Dynamics NAV

  • Rozliczanie zapłat i kompensat
  • Różnice kursowe na rachunku bankowym
  • Rozliczanie zapłat i kompensat w różnych walutach
  • Wycena bilansowa (niezrealizowane różnice kursowe)
  • Różnice kursowe od kwoty VAT (nkup)

3. Podsumowanie
4. Pytania

Termin:

28 stycznia 2015 roku, początek o godz. 10.00 – zakończenie o godz. 11:00 (po zakończeniu webinarium, jeszcze przez pół godziny będzie można zadawać pytania prowadzącemu)

Uczestnictwo:

Udział jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie:

http://decyzje-it.pl/webinaria/praktyczne-zastosowanie-systemow-finansowo-ksiegowych-w-obsludze-transakcji-i-rozliczen-wielowalutowych.html

Prowadzący:

Andrzej Krawiec, ERP project manager, absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku Technologie Sieci Globalnych.

Studia podyplomowe odbył w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na kierunku Informatyczne Systemy Zarządzania. Już od 1995r. związany z projektowaniem baz danych i systemów informatycznych wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem. Z firmą JCommerce współpracuje od 2010 roku. Obecnie pełni rolę kierownika projektów ERP. Do jego głównych zadań należy między innymi zarządzanie zakresem, jakością i ryzykiem projektów oraz nadzór nad prawidłową realizacją projektów wdrożeniowych i procesem ofertowania. W swoim dorobku zawodowym ma udział w kilkudziesięciu projektach wdrożeniowych systemów klasy ERP, wykonując prace na stanowiskach: anlityk, konsultant, projektant, programista i kierownik projektów.

Organizatorzy:

http://decyzje-it.pl/pub/uploadimages/ms_logo_new_90x59.jpg

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, a także dostawcą kompleksowych rozwiązań cloud computing, aplikacji serwerowych i innych technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i administracji.

http://decyzje-it.pl/pub/uploadimages/jcommerce-70x35.jpg

JCommerce działa na rynku IT od 2005 roku dostarczając Klientom profesjonalne i intuicyjne w obsłudze oprogramowanie.

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie swoich specjalistów oferuje zaawansowane rozwiązania z obszaru Business Intelligence, ERP, SFA oraz systemy i aplikacje dedykowane - webowe, mobilne oraz desktopowe. Świadczy usługi w zakresie outsourcingu specjalistów IT, realizacji projektów „pod klucz” oraz autorskich szkoleń Business Intelligence.

http://decyzje-it.pl/pub/uploadimages/logo_decyzje.jpg

decyzje-IT.pl to specjalistyczny, internetowy serwis branży IT stanowiący centrum wiedzy na temat oprogramowania dla biznesu (m.in. systemów klasy BI i Controlling, BPM, CRM, ERP, Finanse i księgowość, MES, SCM, PLM). Celem serwisu jest kompleksowe wsparcie menedżerów w wyborze integrowanych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie. Serwis skierowany jest do kadry zarządzającej i specjalistów przedsiębiorstw różnych branż planujących, nadzorujących lub realizujących inwestycje IT.

Kontakt z organizatorem: Serwis decyzje-it.pl, redakcja@decyzje-it.pl, tel. +48 618653515

Strona webinarium:

http://decyzje-it.pl/webinaria/praktyczne-zastosowanie-systemow-finansowo-ksiegowych-w-obsludze-transakcji-i-rozliczen-wielowalutowych.html

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

REKLAMA

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

REKLAMA

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA