| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > II Kongres Profesjonalistów IT „Nowe technologie, trendy i wyzwania”

II Kongres Profesjonalistów IT „Nowe technologie, trendy i wyzwania”

W dniu 2 października br. w Rzeszowie rozpoczęła się druga edycja Kongresu Profesjonalistów IT. W konferencji bierze udział przeszło 150 uczestników, wśród których są praktycy biznesu, przedstawiciele firm i instytucji oraz agencji interaktywnych, a także twórcy aplikacji czy startupów. Tegoroczna odsłona poświęcona jest praktycznemu zastosowaniu nowych technologii. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl

W stolicy Podkarpacia trwa ogólnopolskie spotkanie branży ICT, czyli II Kongres Profesjonalistów IT. Eksperci dzielą się wiedzą oraz dyskutują o rozwiązaniach informatycznych w kontekście wyzwań, jakie znajdują się przed całą branżą. – Prognozuje się, że w kolejnych latach znaczenie nowych technologii będzie nadal rosło. Z kolei narzędzia IT odgrywać będą kluczową rolę we wspieraniu zmian w firmach oraz budowaniu ich przewagi konkurencyjnej. W Rzeszowie spotykamy się, aby komentować otaczającą nas rzeczywistość, prezentować nowości i czerpać inspirację z dobrych praktyk – wyjaśnia Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka.

Innowacje zmieniają biznes

Odbywające się w Rzeszowie wydarzenie wpisuje się w globalny trend poszukiwania efektywnych sposobów działania w sektorze IT. Mimo gigantycznego postępu, jaki w dziedzinie technologii informacyjnych nastąpił w ostatnich latach i mnóstwa odkrytych w tym czasie narzędzi, wciąż pojawiają się nowe wyzwania, a branża znajduje metody, aby im sprostać. Dyskusje gości skoncentrowane są wokół takich zagadnień m.in. jak: inżyniera wymagań, cloud computing, internet rzeczy czy budowa i promocja biznesu w sieci. To jednak zaledwie kilka tematów, z jakimi zmierzą się zaproszeni eksperci.

Profesjonaliści IT

W roli prelegentów na II Kongresie Profesjonalistów IT wystąpią m.in.: Michał Sadowski, Założyciel i Prezes Brand24 S.A., Magdalena Wawryn, Kierownik Sekcji Testów, Cyfrowy Polsat, Rafał Roszak, Dyrektor Marketingu e24cloud, Beyond Sp. z o. o., Anna Sieńko, Dyrektor ds. Projektów Strategicznych IBM Europa Środkowa i Wschodnia, Wojciech Murzyn, Konsultant, Erdo - pracownia dobrej komunikacji, Paweł Podwysocki, Prezes Zarządu Unify Sp. z o.o oraz Karol Wituszyński, Audience Team Lead, Microsoft Sp. z o. o. – Mamy nadzieję, że wydarzenie przyczyni się do generowania kolejnych pomysłów i koncepcji. To także okazja dla firm i instytucji do poznania nowych rozwiązań, które rzeczywiście mogą wpłynąć na podniesienie ich efektywności – dodaje Wojciech Materna. Podobnie jak w ubiegłym roku program wydarzenia zamyka debata z udziałem ekspertów i publiczności. Organizatorem konferencji jest Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Wojewoda Rzeszowski, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Program oraz szczegółowe informacje na temat II Kongresu Profesjonalistów IT znajdują się na stronie internetowej: http://www.kongresprofesjonalistowit.pl

reklama

Zdjęcia

Kongres Profesjonalistów IT
Kongres Profesjonalistów IT

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »