| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > II Kongres Profesjonalistów IT „Nowe technologie, trendy i wyzwania”

II Kongres Profesjonalistów IT „Nowe technologie, trendy i wyzwania”

W dniu 2 października br. w Rzeszowie rozpoczęła się druga edycja Kongresu Profesjonalistów IT. W konferencji bierze udział przeszło 150 uczestników, wśród których są praktycy biznesu, przedstawiciele firm i instytucji oraz agencji interaktywnych, a także twórcy aplikacji czy startupów. Tegoroczna odsłona poświęcona jest praktycznemu zastosowaniu nowych technologii. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl

W stolicy Podkarpacia trwa ogólnopolskie spotkanie branży ICT, czyli II Kongres Profesjonalistów IT. Eksperci dzielą się wiedzą oraz dyskutują o rozwiązaniach informatycznych w kontekście wyzwań, jakie znajdują się przed całą branżą. – Prognozuje się, że w kolejnych latach znaczenie nowych technologii będzie nadal rosło. Z kolei narzędzia IT odgrywać będą kluczową rolę we wspieraniu zmian w firmach oraz budowaniu ich przewagi konkurencyjnej. W Rzeszowie spotykamy się, aby komentować otaczającą nas rzeczywistość, prezentować nowości i czerpać inspirację z dobrych praktyk – wyjaśnia Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka.

Innowacje zmieniają biznes

Odbywające się w Rzeszowie wydarzenie wpisuje się w globalny trend poszukiwania efektywnych sposobów działania w sektorze IT. Mimo gigantycznego postępu, jaki w dziedzinie technologii informacyjnych nastąpił w ostatnich latach i mnóstwa odkrytych w tym czasie narzędzi, wciąż pojawiają się nowe wyzwania, a branża znajduje metody, aby im sprostać. Dyskusje gości skoncentrowane są wokół takich zagadnień m.in. jak: inżyniera wymagań, cloud computing, internet rzeczy czy budowa i promocja biznesu w sieci. To jednak zaledwie kilka tematów, z jakimi zmierzą się zaproszeni eksperci.

Profesjonaliści IT

W roli prelegentów na II Kongresie Profesjonalistów IT wystąpią m.in.: Michał Sadowski, Założyciel i Prezes Brand24 S.A., Magdalena Wawryn, Kierownik Sekcji Testów, Cyfrowy Polsat, Rafał Roszak, Dyrektor Marketingu e24cloud, Beyond Sp. z o. o., Anna Sieńko, Dyrektor ds. Projektów Strategicznych IBM Europa Środkowa i Wschodnia, Wojciech Murzyn, Konsultant, Erdo - pracownia dobrej komunikacji, Paweł Podwysocki, Prezes Zarządu Unify Sp. z o.o oraz Karol Wituszyński, Audience Team Lead, Microsoft Sp. z o. o. – Mamy nadzieję, że wydarzenie przyczyni się do generowania kolejnych pomysłów i koncepcji. To także okazja dla firm i instytucji do poznania nowych rozwiązań, które rzeczywiście mogą wpłynąć na podniesienie ich efektywności – dodaje Wojciech Materna. Podobnie jak w ubiegłym roku program wydarzenia zamyka debata z udziałem ekspertów i publiczności. Organizatorem konferencji jest Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Wojewoda Rzeszowski, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Program oraz szczegółowe informacje na temat II Kongresu Profesjonalistów IT znajdują się na stronie internetowej: http://www.kongresprofesjonalistowit.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

HAYS Poland

Doradztwo personalne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK