| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > Badanie: umowy wdrożeniowe IT

Badanie: umowy wdrożeniowe IT

Firma CTS – Customized Training Solutions - w maju rozpoczyna badanie wśród polskich firm z zakresu wiedzy prawnej związanej z umowami wdrożeniowymi na systemy IT. Patronat medialny nad badanie objął portal Infor.pl

Umowy wdrożeniowe uważane są za jedne z trudniejszych ze względu na nieprzewidywalność procesu wdrożenia. Dodatkowym utrudnieniem w ich sporządzaniu jest bardzo uboga literatura prawnicza w tym zakresie.  O sprawny system informatyczny należy zadbać przede wszystkim na etapie negocjowania umowy na jego zaprojektowanie i realizację. Zakres możliwości korzystania z zakupionego systemu informatycznego zależy od tego jakie uprawnienia zostaną zapisane w umowie – a to przecież istotne aby mieć wszystkie prawa, za jakie się płaci.

Przed osobami negocjującymi zawartość umów – zazwyczaj w osobie osoby z działu IT – stoi wielkie wyzwanie. Muszą posiadać określony zakres wiedzy prawnej, dzięki której można przyspieszyć proces negocjacji, skonkretyzować potrzeby poprzez umiejętny wybór umowy, a także zminimalizować ryzyko pominięcia istotnych elementów wdrożenia. Potrzebna do tego wiedza nie jest wiedzą tajemną, czy trudną. Można ją posiąść na odpowiednym szkoleniu. Osoby z działów IT mają za zadanie jedynie ustalić zakres prac, a do tego potrzebna jest właśnie podstawowa wiedza. Pracownicy IT  nigdy nie zastąpią prawników, do których obowiązków należy jedynie ostateczne spisanie umowy wdrożeniowej, po której następuje rozpoczęcie prac.

Celem naszego badania skierowanego przede wszystkim do Dyrektorów działów IT i osób odpowiedzialnych za negocjowanie umów z dostawcami, czyli do osób nie będących prawnikami, jest wskazanie konkretnych zagadnień z zakresu prawa autorskiego, które powinny być negocjowane jeszcze zanim zostanie spisana i zaakceptowana umowa.

Samo badanie przeprowadzone będzie przy pomocy aplikacji internetowej. Wyniki badania będą zaprezentowane w postaci raportu.

Więcej info i ankieta znajdują się na http://cts.com.pl/Aktualnosci/Badanie-umowy-wdrozeniowe-IT

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

kobieta, praca przy komputerze, biuro, biznes,
kobieta, praca przy komputerze, biuro, biznes,

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Kwapisz

Radca prawny.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK