| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Coaching > Coaching dla młodych

Coaching dla młodych

Ciągłe poszerzanie swojej wiedzy, rywalizacja z innymi uczniami, trudny wybór zawodu, brak akceptacji rówieśników. Z tymi problemami musi borykać się młodzież, wkraczając niepewnym krokiem w dorosłość. Coaching dla młodzieży stara się pomóc im w tych najtrudniejszych życiowych wyborach, pomagając w dążeniu do spełnienia w samorealizacji.

Myślę, więc jestem

Uczenie się powinno być dla młodego ucznia czymś tak oczywistym jak zjedzenie codziennie pożywnego śniadania przed rozpoczęciem szkoły. Ale niestety nie zawsze tak jest. Nauka czasem sprawia rozgoryczenie, zwłaszcza ta, której nie potrafimy za nic w świecie przyswoić. Aby zwiększyć efektywność nauki, trzeba opracować strategie uczenia się, które dla każdego znaczą co innego. Modele myślowe u każdego funkcjonują w inny sposób. To, co dla kogoś jest łatwo przyswajalną wiedzą, jak chociażby logiczne myślenie w matematyce, dla humanisty będzie kompletną abstrakcją. To dość ciężki proces, niejednokrotnie polega na współpracy z korepetytorem. Efektywnie można jednak pracować nad szybszym i bardziej owocnym uczeniem się. Aby wiedza była łatwiej przyswajalna, a pamięć nie płatała figlów, coach daje wskazówki pomocne w trakcie nauki. Polegają one na skupieniu swojej uwagi w konkretnych miejscach, kiedy się uczymy, dla lepszego zapamiętywania. Pracujący z młodym człowiekiem coach proponuje różnego rodzaju techniki pamięciowe, uczy nie poddawania się, kiedy jakieś zadanie nie wychodzi. Taka współpraca może również zminimalizować uczucie stresu związanego z nauką. Spokojne podejście do chłonięcia wiedzy to gwarancja połowy sukcesu.

Zobacz serwis: Manager

Jak cię widzą, tak cię piszą

Komunikacja interpersonalna to droga do niejednego sukcesu, w tym także zawodowego. Dobre porozumiewanie się z otoczeniem, sprawia, że jesteśmy rozumiani i rozumiemy innych. Młody człowiek spotyka w komunikacji barierę, której źródło tkwi głównie w nim. Źle zasygnalizowane potrzeby, niechlujność w wymowie, czy zbyt duża nieśmiałość - to główne problemy z komunikacją młodzieży. Trener uczy od początku zasad komunikowania. Przedstawia jej modele i style. Oczekuje od klienta spójności przekazu, asertywności w rozmowie. Może to śmieszne, ale tak naprawdę uczy komunikacji od podstaw, jak małego dziecka. Autoprezentacja to również podstawa w nauce o komunikowaniu. Jak się wtedy nie stresować? Jak zapanować nad postawą? Jak nie zapomnieć? Jak zakończyć przemowę sukcesem? Odpowiedzi na te pytania dostarcza coach.

Coaching dla młodych przede wszystkim uświadamia, jak ważne jest umiejętne zarządzanie własną osobą. I nie możemy liczyć tutaj na rodziców czy rówieśników. Mówiąc najprościej - trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i odważnie zacząć patrzeć w przyszłość. Ponadto należy dokonywać wyborów w zgodzie z własnym sumieniem i cierpliwie czekać na efekty.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Rachunkowe BMGM Spółka z o.o.

Usługi księgowe i doradztwo biznesowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK