| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Temat Dnia

Kim są Aniołowie Biznesu

Aktualizacja: 15.03.2010

Business Angel najczęściej jest to zamożny inwestor, który dostarcza swój kapitał małym spółkom. Lokuje on swoje pieniądze w młode, dobrze prosperujące przedsiębiorstwa, które w przyszłości będą mu w stanie zwrócić kapitał, wraz z zarobkiem. »

Umowy na czas określony a ustawa antykryzysowa

Aktualizacja: 15.03.2010

Ustawa o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców dotyczy wszystkich pracodawców. Tylko niektóre zapisy odnoszą się do tych, którym z powodu globalnej zapaści gospodarczej znacznie pogorszyły się wyniki finansowe. »

Comiesięczne obowiązki prowadzących działalność gospodarczą

Aktualizacja: 08.04.2010

Własna działalność gospodarcza to nie tylko uprawnienia, ale również wiele obowiązków m.in. formalnych, o których przedsiębiorca musi pamiętać co miesiąc. Warto więc już na starcie mieć świadomość zobowiązań, które na siebie przyjmujemy.  »

Jaka jest wysokość odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w 2010 r.

Aktualizacja: 11.03.2010

Podstawą obliczeń odpisu na zfśs w 2010 r. jest kwota 2794,25 zł. Na odprowadzenie pierwszej raty na konto funduszu firmy mają czas do 31 maja. »

Jak zbudować najlepszy zespół handlowców

Aktualizacja: 10.03.2010

Handlowcy są odpowiedzialni za realizację najważniejszego zadania dla powodzenia każdej firmy i dobrobytu jej właścicieli - sprzedaży. To oni pracują na rentowność przedsiębiorstwa i realizację jego celów budżetowych oraz wizerunek. »

Tworzenie związku zawodowego przez pracowników - obowiązki pracodawcy

Aktualizacja: 10.03.2010

Pracodawcy, który przeszkadza w utworzeniu zgodnie z prawem organizacji związkowej lub niedopełnia obowiązku poboru składek związkowych, grozi grzywna lub kara ograniczenia wolności. »

Narzędzia wspierania lojalności klientów i kontrahentów

Aktualizacja: 10.03.2010

Kluczem do uzyskania lojalności klientów i kontrahentów jest rzetelne i stałe monitorowanie poziomu ich satysfakcji oraz dbałość o wzajemne stosunki. »

Zawieszenie przepisów prawa pracy

Aktualizacja: 10.03.2010

Jeżeli pracodawca zatrudnia mniej niż 20 pracowników, może zawrzeć z pracownikami porozumienie o stosowaniu mniej korzystnych warunków zatrudnienia niż te wynikające z umów o pracę. »

Deklaracje VAT - jak wypełniać je poprawnie

Aktualizacja: 09.03.2010

Czynni podatnicy VAT muszą rozliczać się z tego podatku, składając stosowne deklaracje. Są trzy rodzaje deklaracji: VAT-7, VAT-7K i VAT-7D. Wybór odpowiedniego formularza zależy od stosowanego okresu rozliczeniowego. »

Badania profilaktyczne pracowników

Aktualizacja: 08.03.2010

Pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika, jeśli nie przedstawi on orzeczenia o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy na danym stanowisku. »

Jak sporządzić i złożyć pozew w elektronicznym postępowaniu upominawczym

Aktualizacja: 08.03.2010

Od 1 stycznia 2010 r. wierzyciele, w tym m.in. przedsiębiorcy, mogą składać pozwy w postępowaniu upominawczym przez internet (tzw. e-pozwy). W drodze elektronicznego postępowania upominawczego można uzyskać m.in. wydanie przez sąd nakazu zapłaty. »

Zwolnienie ze świadczenia pracy podczas wypowiedzenia a wynagrodzenie

Aktualizacja: 04.03.2010

Pracownik zwolniony z obowiązku świadczenia pracy podczas wypowiedzenia musi otrzymać wynagrodzenie. Może być ono równe np. wynagrodzeniu za przestój. »

Sprawozdanie o należnej opłacie produktowej za 2009 r.

Aktualizacja: 04.03.2010

Do 31 marca 2010 r. przedsiębiorcy wprowadzający na rynek produkty w opakowaniach oraz organizacje odzysku działające w ich imieniu zobowiązani są do składania rocznych sprawozdań oraz samodzielnego obliczania i wpłacania należnej opłaty produktowej za 2009 r. Sprawozdanie należy złożyć marszałkowi województwa na formularzu OŚ-OP1. »

Organizowanie dojazdu do pracy

Aktualizacja: 03.03.2010

Pracodawca, który zapewnia swoim pracownikom dojazd do miejsca pracy, nie zawsze będzie zobowiązany do doliczenia tego świadczenia do dochodu pracownika. »

Utrata danych - jak temu zapobiec

Aktualizacja: 03.03.2010

Każdy użytkownik komputera posiada ważne, prywatne dane. Niestety, często dochodzi do ich utraty na skutek uszkodzenia nośnika czy też wykasowania przez wirusy. Co zrobić, aby  do tego nie dopuścić? »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK