REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Woda do biura - jak wybrać dostawcę?

Maciej Kraus
Rafał Mastalerz
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Wygodny dostęp do dobrej jakości wody źródlanej powinien być podstawowym elementem wyposażenia każdej nowoczesnej firmy, ponieważ wpływa na efektywność i zadowolenie pracowników. Co więcej, stały dostęp do wody źródlanej w firmach usługowych, takich jak np. salony kosmetyczne, fryzjerskie czy apteki ma wpływ na podniesienie standardów obsługi, a w konsekwencji na zadowolenie klientów.

 

REKLAMA

W jaki zatem sposób zapewnić pracownikom wygodny dostęp do dobrej jakości wody? Możemy to zrobić na kilka sposobów:

•    Dostawa wody do biura - wygodne, elastyczne i warte swojej ceny rozwiązanie, pozwala skorzystać z szerokiej oferty, optymalne dla większości firm

•    Woda w butelkach  (PET) kupowana w sklepie/hurtowni - w praktyce dosyć popularna, wymaga jednak dokonywania regularnych zakupów oraz uciążliwego transportu. Rozwiązanie mało ekologiczne

•    Filtrowanie wodyz kranu (poprzez specjalne urządzenia o wysokiej wydajności,  filtrypodzlewowe, dzbankowe itp.) - mają uzasadnienie w konkretnych, specyficznych przypadkach. Sprawdzają się np.w systemie pracy ciągłej i 24-godzinnego zapotrzebowania na wodę. Również w przypadku zwiększonego ryzyka BHP; gdy dostawa wody i obecność na danym terenie osób trzecich jest niewskazana lub wręcz zakazana (produkcja chemiczna, duże zakłady produkcyjne, banki)

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 

Dostawy wody - relacja wartości do ceny

 

Dostawy wody do biura gwarantują wygodny dostęp do wysokiej jakości wody źródlanej. Są one realizowane są przez usługodawcęw dogodnym momencie i w odpowiedniej ilości. Woda trafia bezpośrednio do dystrybutora wody, często z funkcją chłodzenia i podgrzewania, co znacznie ułatwia korzystanie z wody oraz skraca czas przygotowania zimnych i gorących napojów. Ponadto skorzystać możemy z dodatkowej oferty producentów, które obejmują m.in.: kawę i herbatę, dzierżawę ekspresów do kawy, wody i napoje butelkowane, i inne.

 

Kilka faktów:

•    Odwodnienie powoduje ograniczoną produkcję energii w mózgu, który w 85% składa się z wody

•    Niedobór wody powoduje stopniowe osłabienie koncentracji, pamięci krótkotrwałej i sprawności fizycznej

•    Już 2% ubytek wody w organizmie może przyczynić się do 20% spadku formy psychicznej i fizycznej

•    Ludzki organizm potrzebuje codziennie ponad 2 litry wody. Pomimo tego 67 procent Polaków pije mniej niż litr wody dziennie.

 

Zmiany wielkości lub terminów zamówienia można szybko i łatwo dokonać telefonicznie. Wiodący dostawcy umożliwiają wygodny kontakt za pomocą infolinii,  formularza internetowego, bądź oddzwaniają po wprowadzeniu na stronie swoich danych kontaktowych.

 

Woda w biurze staje się podstawowym standardem jakości biurowej. Widok dystrybutora i charakterystyczny dźwięk wydawany przez bąbelki powietrza nikogo już nie dziwą. Pięciogalonowe butle z wodą stały się takim samym, standardowym, wyposażeniem biura jak spinacze i długopisy.

 

Co jest ważne przy wyborze dostawcy wody do firmy?

 

Decydując się na zakup wody do firmy osoba za to odpowiedzialna powinna brać przede wszystkim pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, a także jakość i obsługę.
Wybrany dostawca powinien zapewniać:


•    najwyższą jakość wody potwierdzoną certyfikatami (np.: HACCP to najważniejszy certyfikat w branży spożywczej)

•    regularne i punktualne dostawy

•    dostawy dopasowane do potrzeb i preferencji firmy

•    wysokiej jakości obsługę klienta i serwis

•    regularną i wysokiej jakości sanityzację (czyszczenie urządzeń dystrybucyjnych oraz wymiana elementów mających kontakt z wodą)

 

Jakiego dostawcę wybrać?

 

Największymi dostawcami wody w butlach o pojemności 18,9 litra w Polsce są Eden Springs oraz Nestle Waters- ich łączny udział w rynku wynosi ok. 75%. Jest też wiele mniejszych, zazwyczaj lokalnych dostawców, takich jak: Źródło Żywiec, Wielka Żywiecka,  Źródełko, etc.,  a także dystrybutorzy wody tych producentów.

 

Przy wyborze dostawcy powinniśmy kierować się przede wszystkim jakością, jednak cena zazwyczaj również odgrywa istotną rolę. Ceny poszczególnych dostawców zależą od potrzeb firmy, czyli wielkości zamówienia i długości trwania umowy, a także lokalizacji. Transport stanowi duży udział w kosztach dostawcy, dlatego cena może zależeć od bliskości centrów dystrybucyjnych oraz przebiegu realizowanych tras z dostawami. Ponadto ceny i oferta zmieniają się w czasie. Porównania atrakcyjności cenowej są więc możliwe jedynie w przypadku jednego konkretnego zapytania ofertowego.

 

 Maciej Kraus, Director; Rafał Mastalerz, Consultant
FernPartners
www.fernpartners.com

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Fernpartners

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

REKLAMA

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

REKLAMA

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA