| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Temat Dnia > Firmowa karta kredytowa stabilizuje sytuację finansową przedsiębiorcy

Firmowa karta kredytowa stabilizuje sytuację finansową przedsiębiorcy

Największą zaletą kart kredytowych jest możliwość korzystania z nich, nawet gdy na firmowym rachunku nie ma żadnych środków. W ten sposób karta stabilizuje sytuację finansową przedsiębiorcy i pozwala na dokonywanie zakupów na kredyt.

Karty kredytowe dla firm podobnie jak karty obciążeniowe są wyposażane w pakiety dodatkowych usług. Najczęściej są to dodatkowe ubezpieczania kosztów leczenia za granicą oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków. W banku Pekao posiadacz karty MasterCard Business objęty jest szczególną opieką. Poza wskazanymi ubezpieczeniami posiadacz karty korzysta także z usługi assistance zapewniającej całodobową pomoc na terenie kraju w podróży samochodem, obejmującej m.in. naprawę, holowanie, samochód zastępczy, zakwaterowanie w hotelu oraz pomoc medyczną. Posiadacze kart mogą także korzystać z pomocy osobistego asystenta (concierge), który normalnie dostępny jest tylko dla najlepszych klientów banku. Za jego pośrednictwem można zlecić przedstawicielowi banku dokonanie dowolnej czynności, np. zamówienie biletów do teatru czy zarezerwowanie samochodu zastępczego na czas służbowej podróży.

Trzeba jednak pamiętać, że nie we wszystkich bankach firmowe karty kredytowe dostępne są dla tzw. klientów z ulicy. Na przykład Pekao i PKO Bank Polski wydają karty tylko firmom, które posiadają w tych bankach inne rachunki. Z jednej strony ogranicza to dostępność tych kart. Z drugiej jednak powoduje, że bank może wydać kartę na uproszczonych zasadach. Ma bowiem podgląd bieżącego rachunku firmy i na podstawie obrotów na nim może ocenić zdolność kredytową firmy. Szybką i prostą procedurę uzyskania karty oferuje ING Bank Śląski. Kartę z limitem kredytowym wynoszącym 3 tys. zł może otrzymać każda jednoosobowa firma, która nie korzysta z innych form kredytu. Z takiej możliwości mogą skorzystać nawet nowo zakładane firmy, które nie mają żadnej finansowej historii.

CZYM KARTA KREDYTOWA RÓŻNI SIĘ OD OBCIĄŻENIOWEJ

Karta obciążeniowa, zwana także charge, to karta z odroczonym terminem płatności. Klient wykonuje nią transakcje w ramach przyznanego przez bank limitu wydatków. Po zakończeniu okresu rozliczeniowego klient musi w ciągu kilku dni dokonać spłaty całego zadłużenia, co następuje najczęściej z prowadzonego w tym samym banku rachunku.

Karty kredytowe działają tak samo. Tym, co je różni, jest konieczność spłaty całego zadłużenia od razu po zakończeniu okresu rozliczeniowego. W przypadku kart kredytowych klient ma jeszcze kilka lub kilkanaście dni na dokonanie spłaty (ten okres nazywany jest grace period).

Karty kredytowe dla firm

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

PAWEŁ MAJTKOWSKI

analityk produktów finansowych Expander

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

IMPEL Security Polska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK