| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Temat Dnia > Właściwy dobór kadr poprawia pozycję firmy na konkurencyjnym rynku

Właściwy dobór kadr poprawia pozycję firmy na konkurencyjnym rynku

Zawody stają się coraz bardziej wyspecjalizowane i wymagające konkretnych kwalifikacji i umiejętności. Coraz mniejsze znaczenie ma narodowość fachowca.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który wskazuje na profesjonalizm przeprowadzanego projektu rekrutacyjnego, jest kwestia stosowanych narzędzi, które pomagają pracodawcom zorientować się w potencjale osobowościowym wybranych kandydatów. Do tych narzędzi zaliczyć można przede wszystkim wiele różnych testów psychologicznych, które pomagają zdiagnozować poziom kompetencji - ważnych dla pracodawcy z punktu widzenia zadań, które potencjalny kandydat będzie wykonywał na danym stanowisku pracy. Co istotne, trzeba pamiętać, żeby najpierw dokładnie zbadać, jakie kompetencje są kluczowe na danym stanowisku, biorąc pod uwagę kluczowe aspekty wykonywanej przez kandydata pracy. Dlatego ważne jest, aby podczas procesu rekrutacyjnego sprawdzić u badanych kandydatów dokładnie tylko te najważniejsze kompetencje. Klienci agencji doradztwa personalnego, obok zlecanych projektów rekrutacyjnych, chętnie korzystają również z możliwości przeprowadzenia kandydatom sesji Assessment / Development Centre (indywidualnych bądź grupowych), które w szerszym stopniu umożliwiają zbadanie potencjału osobowościowego rekrutowanych kandydatów. W praktyce jednak do zbadania kluczowych dwóch-trzech kompetencji najczęściej stosuje się tzw. pogłębione wywiady kompetencyjne, które jeśli są profesjonalnie przeprowadzone, w wystarczający sposób pomagają zdiagnozować stopień posiadania przez kandydata danych umiejętności.

Joanna Madejska, doradca personalny

JOANNA MADEJSKA

doradca personalny

reklama

Autor:

Źródło:

GP

Zdjęcia


Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

More7 Polska Sp. z o.o.

More7 Polska Sp. z o.o. to poznański producent i integrator dedykowanego systemu do zarządzania relacjami z Klientem CRM7.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »