| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Podatki > Jakie wymogi powinien spełniać wniosek o ulgę w spłacie zobowiązań podatkowych

Jakie wymogi powinien spełniać wniosek o ulgę w spłacie zobowiązań podatkowych

Jak powinien wyglądać wniosek o ulgę podatkową?


RADA

Wniosek o zastosowanie ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych musi spełniać warunki dla pisma składanego do organu podatkowego. Szczegóły w uzasadnieniu.

UZASADNIENIE

Warunki, które powinno spełniać pismo składane do organu podatkowego, określa art. 168 § 2 i 3 o.p. Przepis ten stanowi, że podanie powinno zawierać co najmniej:

• treść żądania,

• wskazanie osoby, od której pochodzi, oraz jej adresu (miejsca zamieszkania lub pobytu, siedziby albo miejsca prowadzenia działalności), a także

• podpis wnoszącego podanie (wniosek może również podpisać osoba upoważniona, jeżeli osoba wnosząca podanie nie może lub nie umie złożyć podpisu. Osoba upoważniona powinna jednak uczynić o tym wzmiankę przy podpisie, np. umieszczając przed podpisem sformułowanie „z upoważnienia”).

Przepisy szczególne (np. ustaw podatkowych czy ustawy o NIP) mogą określać też inne wymagania w zależności od tego, jaki jest wniosek podatnika.

Ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych dla małych i średnich przedsiębiorstw

WAŻNE!

Organ podatkowy obowiązany jest potwierdzić wniesienie podania, jeżeli wnoszący je tego zażąda.

• art. 168 § 2 i 3 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa - j.t. Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60; ost.zm. Dz.U. z 2009 r. Nr 44, poz. 362

Odpowiedź opracowano na podstawie książki „Rozwiązania prawne i podatkowe dla firm w trudnych czasach”, INFOR Ekspert, Warszawa, czerwiec 2009 r.

oprac. Sławomir Biliński

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Turek

Ewa Turek ekspert komunikacji, trener biznesu, mediator. Od 20 lat doradza w świecie biznesu wspierając w rozwoju osobistym i zawodowym. Pracuje z zarządami, managerami, uczelniami, startupami. Pomaga w skutecznej komunikacji na scenie, w pracy, w życiu. Od 1996 roku działa w branży doradztwa personalnego. Pamięta czasy bez internetu i telefonów komórkowych. Technologia się zmienia, pozostaje człowiek. Mówca na konferencji TEDx. Od lat związana z międzynarodową organizacją edukacyjną Toastmasters International gdzie uzyskała najwyższy tytuł - Distinguished Toastmasters. Wicemistrz Polski Toastmasters. Od lat wspiera innych w rozwoju jako mentor, wykładowca, trener. Przedsiębiorca, prowadzi firmę konsultingową Innova Consulting, której hasło przewodnie brzmi – „Świadoma komunikacja – realny wpływ”

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK