| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Internet generuje sprzedaż firm pośrednictwa kredytowego

Internet generuje sprzedaż firm pośrednictwa kredytowego

Rok temu ponad 3 mln umów na kredyty i pożyczki zostały zawarte przy udziale przedsiębiorstw pośrednictwa kredytowego. W procesie pozyskania klientów dla większości firm najbardziej pomocny był Internet.

Pośrednictwo kredytowe jest jednym z najmłodszych segmentów polskiego rynku finansowego. Obok dużych spółek świadczących tego typu usługi na rynku działa także mnóstwo mniejszych firm, które najczęściej należą do osób fizycznych.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) podaje, że pierwsze profesjonalne firmy pośrednictwa kredytowego pojawiły się na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku w czasie, gdy polska gospodarka zaczęła odnotowywać dynamikę wzrostu.

W wyniku rozwoju rynku finansowego i konsolidacji przedsiębiorstw pośredniczących w sprzedaży produktów finansowych najmniejsi przedstawiciele branży opuścili ten segment.

Zobacz: Przewaga konkurencyjna dzięki innowacjom

Obecność w sieci zwiększa sprzedaż

Większość brokerów kredytowych działających na polskim rynku przedstawiają spółki satelitarne lub są zależne od dużych banków lub grup finansowych. Rok temu w Polsce zostało podpisano 3,3 mln umów na kredyty i pożyczki przy udziale firm pośrednictwa kredytowego.

Z najnowszych badań GUS, którymi zostało objęto 47 pośredników kredytowych wynika, że przy pozyskaniu klientów główną rolę odgrywał Internet – 41 firm ma swoje strony internetowe. Z kolei sprzedaż w placówkach handlowo-usługowych i sprzedaż osobista znalazła się na drugim miejscu.

Ponadto brokerzy kredytowi w dotarciu do klienta najczęściej wykorzystują rozmowę telefoniczną, rozdawanie ulotek z ofertą firmy, a także inwestują w reklamę medialną.

Zobacz: Sprzedaż towarów i usług, jako sztuka dotrzymywania obietnic

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK