| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Nie czekaj! Spraw, by Twoja faktura stała się najważniejsza.

Nie czekaj! Spraw, by Twoja faktura stała się najważniejsza.

Sprawdź kontrahenta jeśli masz wątpliwości względem jego wypłacalności i ogranicz ryzyko. Wpisz dłużnika jeśli jego nierzetelność płatnicza powoduje zatory płatnicze w twojej firmie i spraw, by twoja faktura stała się dla niego priorytetem. Potwierdź swoją wiarygodność za pomocą Certyfikatu i pokaż innym, że masz przewagę.

BIG InfoMonitor funkcjonuje na trzech obszarach, do których należy analiza ryzyka, miękka windykacja oraz ocena wiarygodności finansowej. O fakcie, że dysponuje on narzędziami miękkiej windykacji, świadczy pieczęć informująca o współpracy z BIG oraz o jej konsekwencjach dla dłużnika.

Kolejny element stanowi wezwanie do zapłaty z informacją o zamiarze przekazania danych dłużnika do Rejestru Dłużników i  konsekwencjach tego wpisu. Przekazanie danych dłużnika do Rejestru Dłużników BIG, a następnie wysyłka powiadomień o dokonaniu wpisu. Obecność w takim rejestrze stanowi dużą niedogodność dla potencjalnego dłużnika.

Jak wynika z opinii klientów oraz  szacunków i danych BIG InfoMonitor, 25%-35% dłużników spłaca należność po otrzymaniu wezwania do zapłaty z informacją o zamiarze umieszczenia ich danych w Rejestrze Dłużników i o konsekwencjach tego wpisu.

Kolejne 10%-20% dłużników reguluje dług po wpisaniu ich danych do Rejestru BIG InfoMonitor. Efektywność ta zwiększa się w przypadku pisemnego powiadomienia o wpisie do Rejestru Dłużników oraz częstego korzystania przez dłużników z produktów i usług bankowych.

Dofinansowanie do sprzedaży produktów na rynku unijnym

Przedsiębiorcy szybko przekonują się, że obecność w Rejestrze Dłużników BIG oznacza ograniczony rozwój firmy, jednoznaczny z uniemożliwieniem zawierania transakcji handlowych oraz umów z nowymi partnerami biznesowymi. Ponadto obecność w rejestrze  ma swoje konsekwencje w czasie  negocjowania warunków kredytu, a także w dostępie do wielu towarów i usług, które są możliwe do uzyskania tylko na gorszych warunkach lub w ogóle.

Dzieje się tak, ponieważ podmioty współpracujące z danym Biurem Informacji Gospodarczej zanim zdecydują o sprzedaży swoich towarów lub usług, korzystają z praktycznych narzędzi, które posiadają BIGi i sprawdzają wiarygodność płatniczą oraz terminowość  wywiązywaniu się ze zobowiązań potencjalnych partnerów.

Jedynie całkowita spłata należności powoduje usunięcie informacji o zadłużeniu. Więcej informacji na www.BIG.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jan Furtas

konsultant podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK