| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Informacje podstawowe > Co zrobić, gdy kończy się umowa leasingu

Co zrobić, gdy kończy się umowa leasingu

Zawierając umowę leasingu warto zastanowić się nad tym, jakie kroki należy podjąć przed jej zakończeniem. Jakie są możliwości? Przeczytaj.

Każdy klient, kończąc umowę leasingu może skorzystać z wielu opcji, wybierając najlepsze dla siebie rozwiązanie. Spośród możliwości zakończenia umowy klient ma do wyboru:

1. Wykup pojazdu na swoją firmę poprzez jednorazową zapłatę ceny zakupu (określonej w umowie w chwili jej podpisywania).
2. Zwrot pojazdu zaraz po zakończeniu umowy i tym samym rezygnacja z wykupu.
3. Przedłużenie umowy na kolejny okres poprzez złożenie odpowiedniego wniosku co najmniej miesiąc przed terminem zakończenia umowy.

Przedłużenie umowy wiąże się zwykle z wniesieniem określonej opłaty. Kwota wykupu wynikająca z nowego harmonogramu wydłużonej umowy nie może być niższa niż hipotetyczna wartość netto dla pierwotnego okresu trwania tej umowy.

W przypadku zaakceptowania przez Klienta nowego harmonogramu, przygotowywany jest aneks do umowy, którego zawarcie możliwe jest jedynie w przypadku, gdy Klient nie posiada należności przeterminowanych. 

Polecamy: serwis Mała firma

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych sprzedaż przedmiotu leasingu może być dokonana dopiero po wygaśnięciu umowy. O wysokości wykupu Klienci informowani są bezpośrednio w treści pisma przypominającego o zbliżaniu się terminu realizacji wykupu.

Do przesyłanych dokumentów jest dołączony wniosek inblanco; zmianie ulega okres umowy, po którym Finansujący skłonny jest rozpatrywać wnioski o wcześniejszy wykup. 

Polecamy: Czy warto inwestować w auto pokontraktowe

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartłomiej Ślawski

Country Manager VMware w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK