| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Wyniki produkcji wsparły złotego

Wyniki produkcji wsparły złotego

Opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny dane o produkcji przemysłowej we wrześniu, okazały się być lepsze od oczekiwań.

W ujęciu miesięcznym produkcja przemysłowa wzrosła o 15 proc., a w rocznym spadła o 1,3 proc. Spodziewano się spadku w ujęciu rocznym o 2,2 proc. r/r. Z kolei inflacja w cenach producentów (PPI) wyhamowała we wrześniu do 1,6 proc. r/r z 2,2 proc. r/r miesiąc wcześniej. To dobre dane, które pokazują, że gospodarka powoli wychodzi z dołka i stwarzają podstawy do oczekiwania na lepsze dane o PKB w III kwartale. 

Wskaźniki makro

Z reguły dane z kraju nie mają większego znaczenia dla złotego, który w większym stopniu jest podatny na fluktuacje nastrojów na rynkach zagranicznych. Dzisiaj było nieco inaczej, może dlatego, iż istotne informacje dla rynku EUR/USD napłyną dopiero po godz. 17:00. Wtedy to rozpocznie się wystąpienie szefa FED, nieco później zakończą się obrady szefów resortów finansów państw strefy euro, a także opublikowany zostanie wskaźnik nastrojów wśród pośredników nieruchomości w USA (godz. 19:00). Po sesji w USA swoje wyniki za III kwartał opublikują Apple i Texas Instruments.

Z wiadomości dotyczących naszego regionu warto zwrócić uwagę na informację o cięciu stóp procentowych na Węgrzech. Ruch o 50 p.b. do 7,00 proc. był jednak zgodny z oczekiwaniami. A kolejne ruchy nie są wykluczone.

O godz. 16:12 za euro płacono 4,1860 zł, dolar był wart 2,8060 zł, a frank 2,7660 zł. Dopiero pokonanie w dół poziomu 4,17 zł za euro, będzie mocnym sygnałem, iż powracamy do silnego złotego i otworzy przestrzeń do ruchu w stronę 4,06 zł za euro w perspektywie do końca roku.

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne

Zdjęcia


CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK