| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Wyniki produkcji wsparły złotego

Wyniki produkcji wsparły złotego

Opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny dane o produkcji przemysłowej we wrześniu, okazały się być lepsze od oczekiwań.

W ujęciu miesięcznym produkcja przemysłowa wzrosła o 15 proc., a w rocznym spadła o 1,3 proc. Spodziewano się spadku w ujęciu rocznym o 2,2 proc. r/r. Z kolei inflacja w cenach producentów (PPI) wyhamowała we wrześniu do 1,6 proc. r/r z 2,2 proc. r/r miesiąc wcześniej. To dobre dane, które pokazują, że gospodarka powoli wychodzi z dołka i stwarzają podstawy do oczekiwania na lepsze dane o PKB w III kwartale. 

Wskaźniki makro

Z reguły dane z kraju nie mają większego znaczenia dla złotego, który w większym stopniu jest podatny na fluktuacje nastrojów na rynkach zagranicznych. Dzisiaj było nieco inaczej, może dlatego, iż istotne informacje dla rynku EUR/USD napłyną dopiero po godz. 17:00. Wtedy to rozpocznie się wystąpienie szefa FED, nieco później zakończą się obrady szefów resortów finansów państw strefy euro, a także opublikowany zostanie wskaźnik nastrojów wśród pośredników nieruchomości w USA (godz. 19:00). Po sesji w USA swoje wyniki za III kwartał opublikują Apple i Texas Instruments.

Z wiadomości dotyczących naszego regionu warto zwrócić uwagę na informację o cięciu stóp procentowych na Węgrzech. Ruch o 50 p.b. do 7,00 proc. był jednak zgodny z oczekiwaniami. A kolejne ruchy nie są wykluczone.

O godz. 16:12 za euro płacono 4,1860 zł, dolar był wart 2,8060 zł, a frank 2,7660 zł. Dopiero pokonanie w dół poziomu 4,17 zł za euro, będzie mocnym sygnałem, iż powracamy do silnego złotego i otworzy przestrzeń do ruchu w stronę 4,06 zł za euro w perspektywie do końca roku.

Polecamy artykuły

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201825.80 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK