| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Co spowodowało umocnienie złotego

Co spowodowało umocnienie złotego

W piątek na otwarciu złoty wyraźnie zyskał na wartości. Dolar znalazł się poniżej poziomu 2,89 zł, a euro naruszyło poziom 3,95 zł. Te niskie poziomy walut zostały szybko wykorzystane przez importerów, niemniej złoty pozostaje silniejszy, niż na wczorajszym zamknięciu.

USD/PLN: Nowe szczyty na EUR/USD, ale przede wszystkim generalne umocnienie złotego, sprawiło, że padło wsparcie na 2,90, które teraz będzie mocnym oporem. Pewne wsparcia można znaleźć w rejonie 2,8750-2,8850, ale mocne poziomy to dopiero rejon 2,80-2,82. Nie oznacza to jednak, iż znajdziemy się tam dość szybko. Warto zaczekać, aby ocenić na ile zejście poniżej 2,90 było wiarygodne. Kluczem będzie zachowanie się EUR/USD. Ewentualny powrót powyżej 2,90 w najbliższych dniach doprowadzi do testu okolic 2,93-2,94.

EUR/USD: Czwartkowa świeca doji na razie nie przeszkadza w zwyżkach, chociaż nowy szczyt na 1,3689 jest tylko nieznacznie powyżej wczorajszych 1,3683. Na wykresie 4-godzinowym nadal widać utrzymujące się już kilka dni negatywne dywergencje z kursem. Sygnałem do mocniejszej korekty będzie jednak dopiero spadek poniżej szczytu ze środy tj. 1,3647. Ewentualne złamanie 1,37 otworzy jednak pole do ruchu na 1,3725.

GBP/USD: Po wczorajszym gwałtownym spadku w zakładane okolice 1,57, dzisiaj popyt próbuje się odbudować. Kluczowe dane to PMI o godz. 10:30. Silny opór to 1,5800-1,5820 i trudno będzie o jego naruszenie. Rynek powinien pomału wracać w stronę 1,57, za czym przemawiają wskaźniki.

Polecamy: Waluty on-line

Czytaj także

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK