| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Co spowodowało umocnienie złotego

Co spowodowało umocnienie złotego

W piątek na otwarciu złoty wyraźnie zyskał na wartości. Dolar znalazł się poniżej poziomu 2,89 zł, a euro naruszyło poziom 3,95 zł. Te niskie poziomy walut zostały szybko wykorzystane przez importerów, niemniej złoty pozostaje silniejszy, niż na wczorajszym zamknięciu.

USD/PLN: Nowe szczyty na EUR/USD, ale przede wszystkim generalne umocnienie złotego, sprawiło, że padło wsparcie na 2,90, które teraz będzie mocnym oporem. Pewne wsparcia można znaleźć w rejonie 2,8750-2,8850, ale mocne poziomy to dopiero rejon 2,80-2,82. Nie oznacza to jednak, iż znajdziemy się tam dość szybko. Warto zaczekać, aby ocenić na ile zejście poniżej 2,90 było wiarygodne. Kluczem będzie zachowanie się EUR/USD. Ewentualny powrót powyżej 2,90 w najbliższych dniach doprowadzi do testu okolic 2,93-2,94.

EUR/USD: Czwartkowa świeca doji na razie nie przeszkadza w zwyżkach, chociaż nowy szczyt na 1,3689 jest tylko nieznacznie powyżej wczorajszych 1,3683. Na wykresie 4-godzinowym nadal widać utrzymujące się już kilka dni negatywne dywergencje z kursem. Sygnałem do mocniejszej korekty będzie jednak dopiero spadek poniżej szczytu ze środy tj. 1,3647. Ewentualne złamanie 1,37 otworzy jednak pole do ruchu na 1,3725.

GBP/USD: Po wczorajszym gwałtownym spadku w zakładane okolice 1,57, dzisiaj popyt próbuje się odbudować. Kluczowe dane to PMI o godz. 10:30. Silny opór to 1,5800-1,5820 i trudno będzie o jego naruszenie. Rynek powinien pomału wracać w stronę 1,57, za czym przemawiają wskaźniki.

Polecamy: Waluty on-line

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »