| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Kredyt Rodzina na swoim na mieszkanie w centrum miasta

Kredyt Rodzina na swoim na mieszkanie w centrum miasta

W ramach programu Rodzina na swoim można teraz kupić mieszkanie o znacznie wyższym standardzie niż przed rokiem. Rządową dopłatę do kredytu można teraz dostać na mieszkanie położone na warszawskiej Ochocie lub w Śródmieściu Szczecina.

W Poznaniu, chociaż limit został obniżony, w dalszym ciągu aż 62% ofert może zostać zakwalifikowanych do programu „Rodzina na swoim”. Są to bardzo często mieszkania dobrze zlokalizowane. W dzielnicach centralnych można bowiem wybierać z blisko połowy dostępnych ofert - wynika z analizy Home Broker. Gdyby natomiast zaakceptować większe oddalenie od centrum, to na terenie dzielnicy Nowe Miasto na nabywcę za kredyt z dopłatą czeka aż 97% lokali w projektach deweloperskich.
Krzyki kuszą we Wrocławiu

Doskonałą informacją dla nabywców we Wrocławiu jest dostępność mieszkań na terenie najbardziej pożądanej dzielnicy - Krzyki. Deweloperzy skutecznie walczą tu o klienta dostosowując swoją ofertę. Dzięki temu aż 63,5% oferty nowych mieszkań spełnia wymagania programu „Rodzina na swoim”. Dobrą wiadomością jest także, że większość z tych lokali jest ukończona lub z bardzo bliskim terminem oddania do użytkowania. Natomiast na rynku wtórnym w dzielnicy Krzyki jedynie co trzecie mieszkanie może zostać nabyte na kredyt z dopłatą. Pocieszeniem może być fakt, że jedynie 29,4% ofert, dostępnych tu na rynku wtórnym, znajduje się w blokach z wielkiej płyty.

Na terenie Śródmieścia 32% mieszkań posiada cenę spełniającą wymagania rządowego programu dopłat (w tym zaledwie 10% to mieszkania w wielkiej płycie). Na Starym Mieście lokali takich jest 15% (w tym około 40% w wielkiej płycie).

Zobacz też: Rynek nieruchomości

W stolicy województwa małopolskiego Home Broker zaobserwował najmniejszą dostępność mieszkań w programie „Rodzina na swoim”. Spośród lokali o powierzchni do 75 m2 jedynie 22% mieści się w limicie cen podawanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Jak wynika z analizy Home Broker, w centrum Krakowa jedynie 5 – 10% ofert spełnia wymagania państwowego wsparcia. W przypadku Starego Miasta i Grzegórzek poszukiwania muszą zostać zawężone do mieszkań używanych i ponadto w większości do remontu.

W Warszawie dostępność mieszkań w rządowym programie jest blisko o połowę wyższa niż w Krakowie (38% ofert spełnia wymagania cenowe). W Śródmieściu na rynku wtórnym odnaleźć można pojedyncze oferty lokali do remontu głównie wysokich blokach. Znacznie bardziej dostępne są mieszkania w najbardziej pożądanej przez Warszawiaków dzielnicy Mokotów. Ciekawą ofertę można także odnaleźć na terenie atrakcyjnie położonej Ochoty. Blisko co czwarty lokal spełnia tu wymagania cenowe stawiane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Sytuacja na rynku pierwotnym wygląda jeszcze lepiej, gdyż deweloperzy kuszą dostępnością na poziomie blisko 41% mieszkań. Są to także lokale w budynku o podwyższonym standardzie z widokiem na Park Szczęśliwicki. Ich wadą jest jednak odległy termin oddania do użytkowania, który upływa za dwa lata.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK