| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów mieszkaniowych - luty 2010

Ranking kredytów mieszkaniowych - luty 2010

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych ofert kredytów hipotecznych. Takiego wysypu jak w lutym i pierwszych dniach marca nie było od jesieni 2008 r. W ubiegłym miesiącu i na początku marca zmiany wprowadziło niemal 20 instytucji.

Kredyt Bank obniżył marże dla kredytów mieszkaniowych - o 0,4 pkt proc. dla euro i o 0,3 pkt proc. dla złotówek. Marże kredytu hipotecznego w złotych spadły do poziomu od 2,6 proc., natomiast w euro od 2,8 proc. Obecnie oprocentowanie kredytu mieszkaniowego, opartego o stawki rynkowe wynosi od 6,79 proc. dla złotówek i od 3,75 proc. dla unijnej waluty. W tym roku planujemy udzielenie 14 tys. kredytów mieszkaniowych – mówi Anna Dąbkowska manager kredytów w Kredyt Banku.

Deutsche Bank PBC obniżył marże kredytów mieszkaniowych w euro. W zależności od przedziału LTV obniżka wynosi od 0,1 pkt proc. do 0,3 pkt proc. Osoba zarabiająca ponad 12 tys. zł i biorąca kredyt na ponad 90 proc. LTV otrzyma 3 proc. marży. Przy zarobkach poniżej 6 tys. zł będzie to 3,4 proc. Przy założeniu konta db Invest, lub db Elite możliwa jest dodatkowa obniżka marży w wysokości 0,03 pkt proc. Obniżona została też wymagana składka do TU Skandia na okres 30 lat, powodująca obniżenie marży maksymalnie o 0.6 pkt proc. Taka zniżka będzie następować już przy miesięcznej składce na poziomie 100 zł na każde 100 tys. zł kredytu. Pozwoli to klientom znacznie obniżyć marże na produktach hipotecznych przy składce niższej nawet o 1/3. Osoby nie zainteresowane obniżką marży poprzez program inwestycyjny, mogą skorzystać od marca do końca kwietnia z promocji „Prowizja 0%”. Ale wówczas marża kredytu zostaje podwyższona w stosunku do marży obowiązującej o 0,1 pkt proc. Dodatkowo wydłużeniu ulega okres pobierania przez bank prowizji (2 proc.) za przedterminową spłatę całości lub części kredytu i wynosi on przy tej promocji 5 lat od wypłaty kwoty kredytu lub jego pierwszej transzy. Z kolei z kredytów we franku szwajcarskim DB PBC od marca praktycznie zrezygnował. Mogą się starać o nie wyłącznie osoby lub gospodarstwa domowe z zarobkami netto przekraczającymi 12 tys. zł, ale bez gwarancji otrzymania takiego kredytu.

Lukas Bank od połowy lutego wszedł z promocją „Kredyt z prowizją 0 proc. plus konto”. Warunkiem skorzystania jest otwarcie lub posiadanie ROR z regularnym wpływem. Promocja będzie obowiązywać do 2 kwietnia i obejmie wszystkie złożone w tym okresie wnioski kredytowe na decyzję wstępną na kredyt mieszkaniowy "standard" oraz kredyt mieszkaniowy "Rodzina na Swoim".

Getin Noble Bank dwa razy w ciągu ostatnich tygodni podwyższał LTV dla euro. Najpierw z 90 do 95 proc., a w marcu do 99 proc. W złotych już wcześniej oferował 100 proc.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego Kancelarii Mariański Group w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK