| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów mieszkaniowych - luty 2010

Ranking kredytów mieszkaniowych - luty 2010

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych ofert kredytów hipotecznych. Takiego wysypu jak w lutym i pierwszych dniach marca nie było od jesieni 2008 r. W ubiegłym miesiącu i na początku marca zmiany wprowadziło niemal 20 instytucji.

Ostatecznie średnia rata naszego 30 letniego kredytu na 280 tys. zł na 80 proc. LTV, w rodzimej walucie spadła z 1869 zł do 1818 zł. We franku nie zmieniła się i pozostała na poziomie 1520 zł, a w euro obniżyła się z 1451 zł na 1414 zł. W efekcie różnica między ratą w złotych i we franku spadła z 19 do 16 proc., a wobec euro utrzymała się na poziomie 22 proc. Jeszcze w listopadzie było to 16 proc. W przypadku kredytu na 350 tys. zł zaciąganego na 30 lat i na 100 proc. wartości mieszkania, rata w złotych wyniosła w lutym średnio 2295 zł i była o 92 zł niższa niż na koniec stycznia. Dla franka był to spadek z 2049 zł do 2025 zł, a dla euro z 1816 zł 1749 zł. Różnica w wysokości raty w złotych i franku skurczyła się z 14 do 12 proc. Wobec euro nie zmieniła się i tak jak w styczniu wyniosła aż 24 proc., czyli o 10 pkt proc. więcej niż w listopadzie zeszłego roku.

Dwa miesiące potrwa specjalna promocja w banku Citi Handlowy na kredyt hipoteczny na gotową nieruchomość. Od 1 marca do 30 kwietnia klienci mogą ubiegać się o kredyt, w którym prowizja za udzielenie kredytu, wpis hipoteki do księgi wieczystej oraz wycena nieruchomości są darmowe. Poza promocją prowizja wynosi od 0,8 do 2 proc. kwoty kredytu, opłaty za wycenę to 600 zł w przypadku mieszkania i 1000 zł w przypadku domu, a opłata za wpis hipoteki to 400 zł.

Marża kredytu hipotecznego w Citi Handlowy może wynieść od 1,1 proc. do 3,5 proc. Jej wysokość zależy m.in. od wysokości LTV, czyli stosunku wysokości kredytu do wartości nieruchomości oraz aktywności klienta na innych produktach w Citi Handlowy. Miesięczny dochód netto przynajmniej jednego z wnioskodawców ubiegających się o kredyt hipoteczny musi wynosić co najmniej 3000 zł.

BNP Paribas Fortis po raz trzeci od października ubiegłego roku zdecydował się obniżyć marżę. Ostateczna jej wysokość ustalana jest indywidualnie i uzależniona od kwoty kredytu oraz poziomu LTV dla danej transakcji. Dodatkowo w ramach promocji bank obniży marżę o 0,5 pkt. proc. w całym okresie kredytowania tym klientom, którzy wraz z kredytem zdecydują się na otwarcie konta osobistego (pakiety M, L lub XL) oraz zadeklarują korzystanie z niego na zasadach określonych w promocji (m.in. wpływ wynagrodzenia w wysokości od 2500 zł).

Minimalna marża dla kredytu hipotecznego z uwzględnieniem promocji wyniesie 1,95 proc. Klientom posiadającym lub nabywającym wraz z kredytem konto osobiste, BNP Paribas proponuje także 50 proc. rabatu na zakup ubezpieczenia nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie spłaty kredytu. Zwalnia ich też z opłat za wydanie i użytkowanie w pierwszym roku karty kredytowej. Minimalna marża dla kredytów z uwzględnieniem promocji wynosi 1,95 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

AKB-POLAND

Nowoczesne oświetlenia w firmie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK