| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów mieszkaniowych - luty 2010

Ranking kredytów mieszkaniowych - luty 2010

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych ofert kredytów hipotecznych. Takiego wysypu jak w lutym i pierwszych dniach marca nie było od jesieni 2008 r. W ubiegłym miesiącu i na początku marca zmiany wprowadziło niemal 20 instytucji.

Ostatecznie średnia rata naszego 30 letniego kredytu na 280 tys. zł na 80 proc. LTV, w rodzimej walucie spadła z 1869 zł do 1818 zł. We franku nie zmieniła się i pozostała na poziomie 1520 zł, a w euro obniżyła się z 1451 zł na 1414 zł. W efekcie różnica między ratą w złotych i we franku spadła z 19 do 16 proc., a wobec euro utrzymała się na poziomie 22 proc. Jeszcze w listopadzie było to 16 proc. W przypadku kredytu na 350 tys. zł zaciąganego na 30 lat i na 100 proc. wartości mieszkania, rata w złotych wyniosła w lutym średnio 2295 zł i była o 92 zł niższa niż na koniec stycznia. Dla franka był to spadek z 2049 zł do 2025 zł, a dla euro z 1816 zł 1749 zł. Różnica w wysokości raty w złotych i franku skurczyła się z 14 do 12 proc. Wobec euro nie zmieniła się i tak jak w styczniu wyniosła aż 24 proc., czyli o 10 pkt proc. więcej niż w listopadzie zeszłego roku.

Dwa miesiące potrwa specjalna promocja w banku Citi Handlowy na kredyt hipoteczny na gotową nieruchomość. Od 1 marca do 30 kwietnia klienci mogą ubiegać się o kredyt, w którym prowizja za udzielenie kredytu, wpis hipoteki do księgi wieczystej oraz wycena nieruchomości są darmowe. Poza promocją prowizja wynosi od 0,8 do 2 proc. kwoty kredytu, opłaty za wycenę to 600 zł w przypadku mieszkania i 1000 zł w przypadku domu, a opłata za wpis hipoteki to 400 zł.

Marża kredytu hipotecznego w Citi Handlowy może wynieść od 1,1 proc. do 3,5 proc. Jej wysokość zależy m.in. od wysokości LTV, czyli stosunku wysokości kredytu do wartości nieruchomości oraz aktywności klienta na innych produktach w Citi Handlowy. Miesięczny dochód netto przynajmniej jednego z wnioskodawców ubiegających się o kredyt hipoteczny musi wynosić co najmniej 3000 zł.

BNP Paribas Fortis po raz trzeci od października ubiegłego roku zdecydował się obniżyć marżę. Ostateczna jej wysokość ustalana jest indywidualnie i uzależniona od kwoty kredytu oraz poziomu LTV dla danej transakcji. Dodatkowo w ramach promocji bank obniży marżę o 0,5 pkt. proc. w całym okresie kredytowania tym klientom, którzy wraz z kredytem zdecydują się na otwarcie konta osobistego (pakiety M, L lub XL) oraz zadeklarują korzystanie z niego na zasadach określonych w promocji (m.in. wpływ wynagrodzenia w wysokości od 2500 zł).

Minimalna marża dla kredytu hipotecznego z uwzględnieniem promocji wyniesie 1,95 proc. Klientom posiadającym lub nabywającym wraz z kredytem konto osobiste, BNP Paribas proponuje także 50 proc. rabatu na zakup ubezpieczenia nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie spłaty kredytu. Zwalnia ich też z opłat za wydanie i użytkowanie w pierwszym roku karty kredytowej. Minimalna marża dla kredytów z uwzględnieniem promocji wynosi 1,95 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK