| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Ranking kredytów gotówkowych – maj 2010 r.

Ranking kredytów gotówkowych – maj 2010 r.

W ostatnim czasie zauważyć można coraz bardziej agresywną konkurencję banków w oferowaniu pożyczek i kredytów gotówkowych. Często pojawiają się promocje kredytów bez prowizji, opłat przygotowawczych i z obniżonym oprocentowaniem.

Najtańsze kredyty gotówkowe w maju 2010 r.

Spośród dostępnych w maju bieżącego roku ofert pożyczek i kredytów gotówkowych dla poszukiwanej kwoty 5 000 zł spłacanej przez rok, najkorzystniejszej w dalszym ciągu kształtują się propozycje „Wygodnego Kredytu Gotówkowego” w Getin Banku, gdzie klienci mogą uzyskać kredyt na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych, tj. z prowizją wynosząca jedynie 2% oraz oprocentowaniem nominalnym 8,4% w skali roku!

Tuż za propozycją Getin Bank uplasowała się propozycja Volkswagen Banku, gdzie miesięczna rata jest o jedyne 4 zł droższa (449 zł), prowizja wynosi tylko 1%, ale wyższe jest oprocentowanie, które wynosi 11,95%.

Na najniższe miejsce podium wdarła się szturmem propozycja Allianz Banku, który dla wniosków złożonych za pośrednictwem Internetu umożliwia zaciągnięcie kredytu bez konieczności odprowadzenia jakichkolwiek opłat wstępnych (prowizji itp.).

Zobacz: Kiedy kredyt i pożyczka konsumpcyjna będą tańsze?

Co nas może czekać w najbliższym czasie?

W obliczu niepewnej sytuacji na rynkach finansowych związanej z możliwą utratą płynności przez kilka państw ze strefy EURO oraz związanej z tym destabilizacji na rynkach walutowych, banki mniej chętnie udzielać będą kredytów Dotyczy to głównie banków, których siedziby są w krajach potencjalnie zagrożonych, tj. Grecja, Hiszpania itp.

Czy zatem należy się spodziewać zmian cen kredytów w Polbanku, Santander, Millennium. Pierwsze zmiany widoczne są już w ofercie Polbanku, który podwyższył stawkę prowizji za udzielenie „Kredytu na Miarę”. Banki dodatkowo zachęcają do skorzystania z ubezpieczeń oferowanych przy kredytach gotówkowych. Dzięki wpływom z ubezpieczeń banki osiągają większą rentowność na sprzedaży kredytów.

Zobacz serwis: Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne

Raczej nie powinna w najbliższym czasie zmienić się wysokości stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego, co wprost ma swoje odzwierciedlenia w maksymalnym pułapie odsetek, które mogą inkasować od klientów banki (czterokrotność stopy procentowej kredytu lombardowego NBP, czyli dziś 4 x 5%, tj. 20%).

Ranking kredytów gotówkowych - maj 2010 r.
LP Bank Nazwa produktu Rata równa w PLN Oprocentowanie nominalne Prowizja
1 Getin Bank Wygodny Kredyt Gotówkowy 445 8,40% 2,00%
2 Volkswagen Bank Kredyt Plus 449 11,95% 1,00%
3 Allianz Bank Kredyt gotówkowy 457 17,40% 0,00%
4 Polbank EFG Kredyt na Miarę "Korzystny" 457 11,90% 3,00%
5 BZ WBK Kredyt gotówkowy 466 11,99% 5,00%
6 Nordea Bank Kredyt konsumpcyjny 466 15,50% 1-3%
7 PKO BP Szybki Serwis kredytowy 471 13,65% 5,00%
8 Kredyt Bank Kredyt gotówkowy 474 15,00% 5,00%
9 Multibank Kredyt gotówkowy 474 15,25% 3-5%
10 Bank BGŻ Pożyczka Tu i teraz 476 17,50% 4,00%
Założenia: kwota kredytu 5 000 PLN, okres kredytowania 12 miesięcy, prowizja wliczona w ratę.
Dane na dzień 16.05

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

TotalMoney.pl

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W obliczu niepewnej sytuacji na rynkach finansowych związanej z możliwą utratą płynności przez kilka państw ze strefy EURO oraz związanej z tym destabilizacji na rynkach walutowych, banki mniej chętnie udzielać będą kredytów.
W obliczu niepewnej sytuacji na rynkach finansowych związanej z możliwą utratą płynności przez kilka państw ze strefy EURO oraz związanej z tym destabilizacji na rynkach walutowych, banki mniej chętnie udzielać będą kredytów.

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sadkowski i Wspólnicy

Sadkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowo- Akcyjna - to kancelaria prawna z dwunastoletnim doświadczeniem na rynku.  Ponad siedemdziesięcioosobowy zespół kancelarii tworzą doświadczeni radcy prawni, adwokaci i doradcy podatkowi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK