| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Wybór karty kredytowej > Karta kredytowa zamiast obciążeniowej

Karta kredytowa zamiast obciążeniowej

Promocyjne oferty banków zachęcają do zamiany kart obciążeniowych na kredytowe, twierdząc, iż karty kredytowe dają posiadaczom większe możliwości.

Niewątpliwie, koszty korzystania z obu rodzajów kart, układają się one różnie. Opłaty za wydanie lub wznowienie karty na kolejny rok w obu przypadkach są porównywalne. Z kolei ewentualne prowizje za transakcje bezgotówkowe faworyzują karty kredytowe, gdyż zazwyczaj posiadacz karty za takie operacje nie ponosi opłat, jeśli tylko należność ureguluje w całości w terminie wynikającym z umowy, a więc nie zaciągnie kredytu na dłuższy czas.

W przypadku kart obciążeniowych także transakcje bezgotówkowe obciążone są prowizją, w wysokości 1-1,5 proc. wartości transakcji. Ponieważ trzeba je uregulować najpóźniej w ciągu miesiąca, oznacza to koszt 12-18 proc. w skali roku. Z kolei korzystanie z gotówki w obu przypadkach obciążone jest prowizjami (średnio w wysokości 3 proc. od wypłacanej kwoty).

Podsumowując. Karta kredytowa jest niewątpliwie lepszym produktem od karty obciążeniowej, gdyż za porównywalne opłaty daje dużo większe możliwości, a ponadto bank sprawdza wiarygodność klienta nie co miesiąc, ale najwyżej raz na rok. Z tego też powodu karta kredytowa wymaga w stosowaniu większej rozwagi i odporności na korzystanie z łatwego pieniądza.

Porównaj oferty banków

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GSW Legal Grabarek, Szalc i Wspólnicy Sp.k.

Warszawska kancelaria prawna założona w 2011 roku, będąca członkiem międzynarodowej firmy prawniczej GRATA International.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK