| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Rodzaje kart > Płatności w internecie

Płatności w internecie

Internauci często skarżą się, że ich karta nie jest akceptowana w sieci, np. w wirtualnych zakładach bukmacherskich lub w sklepach internetowych.

Właściciele płaskich kart kredytowych nie zawsze mają możliwość zasilenia konta w wirtualnej sieci zakładów bukmacherskich lub robienia zakupów w sklepach internetowych. Funkcjonalność taką posiadają tylko niektóre płaskie karty płatnicze, np. Visa Electon Interligo, której nadano kod CVV2, służący do weryfikacji transakcji w internecie. W sieci można używać także kart płaskich, którym zostało nadane hasło w systemie 3D Secure. Hasło to umożliwia także weryfikację użytkownika karty w Internecie.

Do transakcji zdalnych MO/TO przystosowane są z reguły karty wypukłe (embosowane), większością kart płaskich – Visa Elektron i Maestro nie można przeprowadzić tego typu transakcji.

Rozwiązaniem tego problemu jest posiadanie wypukłej karty kredytowej Visa lub MasterCard, lub też wyrobienie specjalnej karty wirtualnej do transakcji internetowych.

Karty wirtualne stworzone zostały specjalnie z myślą o transakcjach internetowych. Kartą taką nie możemy zrobić zakupów w realnym sklepie, nie możemy też wypłacić gotówki w bankomacie, nie jest do niej przypisany numer PIN. Karta wirtualna nie musi istnieć fizycznie, klient otrzymuje od banku jedynie numer karty i kod weryfikacyjny CVC2 lub CVV2. Do karty wirtualnej przypisane jest najczęściej konto na które przelewane są środki, tylko na czas transakcji.

Wybierz kartę kredytową

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jadwiga Czarnowska

Absolwentka Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Wrocławski). Jest mgr ekonomii – uzyskała dyplom na Wydziale Gospodarki Narodowej w Katedrze Handlu Zagranicznego AE. Jest absolwentką również Alliance Française. Otrzymała w Paryżu francuski dyplom DS.-d’Etudes Françaises Modernes. Posiada długoletnie doświadczenie zawodowe jako kierownik działów finansowo-księgowych przedsiębiorstw i resortu budżetowego oraz jako wykładowca kursów i szkoleń z zakresu rachunkowości przedsiębiorstw, rachunkowości budżetowej i finansów publicznych. Prowadzi również szkolenia z zakresu praktycznego wykorzystania programów księgowych do zadań księgowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK