| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek nieruchomości > Ile dopłacimy za mieszkanie z widokiem

Ile dopłacimy za mieszkanie z widokiem

Każde kolejne piętro, na którym usytuowane jest mieszkanie, to dopłata kilkuset złotych za metr kwadratowy. Takie mieszkania, choć droższe zwykle o kilkadziesiąt tysięcy, łatwiej znajdują nabywców.

Drożej na tym samym piętrze z innej strony budynku

Różnice w cenie mogą występować także w obrębie jednego piętra. Z różnych stron budynku widok może być bowiem zupełnie inny, na przykład z jednej strony na ulicę, a z drugiej na teren zielony.

W olsztyńskiej  inwestycji Villa Jantar zrealizowanej przez firmę Produkt im wyżej położone mieszkanie, tym deweloper sprzedaje je drożej (dopłata 100zł za metr za każde kolejne piętro), ale dodatkowo cena różni się w zależności od części budynku, w jakiej usytuowany jest lokal. – Mieszkania, które mają widok na jezioro są droższe o 300-500 zł w przeliczeniu na m kw. – mówi Krzysztof Zawadzki, doradca Home Broker.

Widok na Wawel tańszy niż na Skałki Twardowskiego

W krakowskiej inwestycji Kapelanka firmy Megapolis Development nabywcy mogą wybierać między widokiem na Wawel oraz Skałki Twardowskiego. - Wbrew pozorom deweloper wyżej wycenia drugą z tych atrakcji, najwyżej oczywiście widok na obie z nich. – mówi Artur Luty, doradca Home Broker z Krakowa. Ponadto ceny rosną także wraz ze wzrostem piętra i tak:

• Za mieszkanie z oknami na wschód – na wyższych piętrach pozwalających dostrzec Wawel – można zapłacić od niecałych 7 tys. zł na parterze do 10,2 tys. na VII piętrze (najwyższe),

• Za mieszkanie z oknami na zachód – na wyższych piętrach pozwalających dostrzec Skałki Twardowskiego – można zapłacić od niecałych 7,8 tys. zł na parterze do 11 tys. na VII piętrze,

• Za okna wychodzące zarówno na wschód jak i zachód cena sięga nawet 12,5 tys. zł za m kw.

Z ładnym widokiem łatwiej sprzedać

W szczecińskiej inwestycji Widok, zrealizowanej przez dewelopera o tej samej nazwie, różnica w całkowitej cenie identycznych lokali na piętrze drugim i siódmym wynosi niewiele ponad 12 tys. zł. Projekt podzielony jest na dwie klatki, z jednej widać zachodnią stronę miasta, a z drugiej - wschodnią, z jeziorem Dąbie. – Atrakcyjny widok z okna powoduje, że lokale mieszkalne w drugiej klatce są droższe, ale co ciekawe duże lepiej się sprzedają, chociaż różnica w cenie jest znacząca – mówi Wiktor Kuziemko, doradca Home Broker ze Szczecina. Średnio za mieszkanie od strony zachodniej deweloper chciałby otrzymać 4,6 tys. zł za m kw., a w przypadku strony wschodnie - 5 tys. zł. 

Polecamy: serwis ABC inwestowania

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK