| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Aktualności > Nowa lokata Twister w ofercie Gold Finance

Nowa lokata Twister w ofercie Gold Finance

Produkt strukturyzowany Twister to kolejna propozycja Gold Finance. Produkt oparty został na strategii inwestycyjnej o tej samej nazwie, stworzonej przez Royal Bank of Scotland.

Grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie Twister to produkt strukturyzowany, którego wynik inwestycyjny oparty jest o strategię Twister, która przyniosła 20,9% wzrostu w okresie od 28 listopada 2007 do 28 listopada 2008. Minimalna wpłata to 5 tys. PLN przy pełnej gwarancji zainwestowanej składki. Udział we wzroście strategii Twister między 80 a 120 proc. Czas trwania inwestycji to 4 lata.

Strategia Twister bazuje na indeksie DJ Eurostoxx 50 obrazującym zachowanie największych europejskich firm takich jak Nokia, Deutsche Bank czy Volkswagen. Wykorzystanie tzw. krótkiej sprzedaży pozwala na zarabianie również w czasie spadków indeksu bazowego. Na podstawie sprawdzonej metodologii co miesiąc ustalany jest kierunek strategii. Zmiany strategii polegają na zwiększaniu lub zmniejszaniu udziału we wzroście akcji, gdy notowania spółek zwyżkują oraz zyskiwaniu na spadkach cen akcji dzięki zajmowaniu krótkich pozycji w czasie korekt.

Zdecydowaliśmy się zaproponować naszym Klientom strategię Twister, ponieważ na bieżąco dostosowuje się do sytuacji na rynkach finansowych i może przynieść zyski zarówno w trakcie wzrostów, jak i spadków na giełdzie. Zbudowana została w oparciu o akcje pięćdziesięciu największych europejskich spółek – mówi Łukasz Błażejewski, Prezes Gold Finance.

Wysokość sumy ubezpieczenia z tytułu dożycia może zostać powiększona o premię, której wysokość zależy od wyniku strategii Twister. Strategia Twister może maksymalnie wykorzystać wzrostowe trendy na rynku akcji i jednocześnie dynamicznie bronić się przed spadkami.

Subskrypcja potrwa do 23 stycznia 2009, termin wpłat mija 29 stycznia 2009 roku. Produkt zwolniony jest z podatku „Belki”.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Majewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK