| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Szkolenia > Wsparcie szkoleń, doradztwa oraz studiów podyplomowych – część II

Wsparcie szkoleń, doradztwa oraz studiów podyplomowych – część II

W części 1 przedstawione zostały dostępne w ramach działania 2.1.1 programu Kapitał Ludzki konkursy ogłoszone w 2010 roku. Wyjaśniono również procedury związane ze staraniem się o dofinansowanie, co podlega sfinansowaniu, a także informacje na temat wielkości dofinansowania w przypadku szkoleń ogólnych.

Studia podyplomowe

Konkurs trzeci obejmuje wyłącznie projekty studiów podyplomowych dla przedsiębiorców oraz pracowników przedsiębiorstw. W danej edycji studiów musi być przewidziane powyżej 150 godzin lekcyjnych. Jedna edycja nie powinna obejmować mniej niż 20 uczestników i więcej niż 40. Kwota przeznaczona na konkurs wynosi 100 mln zł i w 2010 roku została już całkowicie wyczerpana.

Uczestnikami studiów podyplomowych realizowanych w działaniu 2.1.1 mogą być tylko osoby będące pracownikami przedsiębiorstw oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Z zastrzeżeniem, że nie mogą to być pracownicy instytucji składającej wniosek i partnerów projektu, a także pracownicy podwykonawców świadczących usługi merytoryczne w ramach projektu, np. którym zlecamy usługi szkoleniowe czy reklamowe.

Wymóg ten w niektórych sytuacjach może być problematyczny i eliminować znaczną liczbę osób z grupy zainteresowanej studiami. Jeśli o realizację studiów występuje uczelnia wyższa, to automatycznie z grupy beneficjentów eliminuje całą swoją kadrę akademicką, w tym pracowników innych wydziałów, którzy byliby zainteresowani tematyką studiów. Następnym ograniczeniem jest procent osób biorących udział w studiach podyplomowych. Nie może być to więcej niż 20 proc. osób zatrudnionych u tego samego pracodawcy. Maksymalny okres realizacji projektów związanych ze studniami podyplomowymi jest nieco dłuższy niż projektów na kursy i wynosi 36 miesięcy.

Polecamy serwis Szkolenia

Projekty w ramach działania 2.1.1 ,,Rozwój kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach'' są jednymi z trudniejszych, jeśli chodzi o możliwość ich otrzymania, co dyktowane jest przede wszystkim przez bardzo dużą konkurencję. Ale należy jednocześnie zaznaczyć, że są pod pewnymi względami jednymi z łatwiejszych do realizacji. Przede wszystkim w tych projektach stosunkowo łatwo jest znaleźć odpowiednią liczbę uczestników, z czym możemy mieć duże problemy, gdy realizujemy projekty dla osób niepełnosprawnych czy długotrwale bezrobotnych. Minimalny wkład własny ze strony uczestników zapewnia również ich większe zaangażowanie w zajęcia i zapewnia nam lepszą frekwencję uczestników.

Kinga Korniejenko - specjalistka ds. funduszy

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK