| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jakie dotacje dla młodych naukowców?

Jakie dotacje dla młodych naukowców?

Młodzi naukowcy nie są już bez szans. Dzięki unijnym funduszom mogą oni otrzymywać stypendium naukowe i to nawet przez okres trzech lat. Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać stypendium z Unii Europejskiej – o tym w artykule.

Do rozdysponowania w ramach obecnego konkursu jest kwota 200 tys. złotych. 

W jakim terminie należy zgłosić swój wniosek?

Rekrutacja do udziału w konkursie odbywa się poprzez złożenie wniosku aplikacyjnego. Aby wziąć udział w procesie oceny należy złożyć dokumenty w wymaganym przez organizatora terminie naboru. Obecny nabór uczestników projekty prowadzony jest w terminie do 15 kwietnia br. Wnioski złożone po tym terminie nie będą mogły zostać poddane procesowi oceny.

Polecamy serwis ABC funduszy unijnych

Co może zostać sfinansowane z UE?

Muszę podkreślić, że w ramach Programu VENTURES istnieje możliwość dofinansowania do 100% kosztów kwalifikowanych w projekcie. Należy dodać, że w przypadku kwalifikowania wydatków obowiązują tu te same zasady co podczas realizacji innych projektów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. 

Szczegółowe informacje m.in. na temat zasad kwalifikowalności wydatków w ramach PO IG i kalkulacji budżetu projektu określają Wytyczne w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 dostępne na stronie internetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Do wydatków kwalifikowanych w Programie VENTURES zaliczamy m.in.:
- stypendium dla studenta – kierownika projektu,
- wynagrodzenia wraz z pozapłacowymi kosztami pracy zaangażowanych bezpośrednio w realizację projektu objętego wsparciem,
- wydatki na zakup wyposażenia laboratoryjnego, niezbędnego do realizacji projektu, nieprzekraczające 20% całkowitych kosztów kwalifikowanych projektu,
- wydatki na zakup materiałów i surowców, oprogramowania i licencji na oprogramowanie niezbędnych do realizacji projektu,
- wydatki na zakup usług badawczych oraz ekspertyz technicznych i finansowych,
- wydatki na promocję projektu,
- koszty ogólne projektu, przeznaczone wyłącznie na cele realizacji projektu (w tym opłaty czynszowe, koszty administracyjne, opłaty za energię, ogrzewanie, wynagrodzenia personelu administracyjnego oraz finansowego) nieprzekraczające 10% całkowitych kosztów kwalifikowanych projektu.

Z wnioskodawcami najlepiej ocenionych projektów są podpisywane umowy o dofinansowanie.

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wsparcie mogą uzyskać projekty aplikacyjne realizowane przez studentów, absolwentów  i doktorantów.
Wsparcie mogą uzyskać projekty aplikacyjne realizowane przez studentów, absolwentów i doktorantów.

Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

StukPuk.pl

Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »