| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Środki unijne na rozwój e-biznesu - działanie 8.1 POIG

Środki unijne na rozwój e-biznesu - działanie 8.1 POIG

Zamierzasz prowadzić i rozwijać swoją działalność w dziedzinie gospodarki elektronicznej? Koniecznie skorzystaj z unijnego Programu Innowacyjna Gospodarka.

Działanie o którym mowa, wspiera działalność gospodarczą w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usług lub wytworzeniu produktów cyfrowych niezbędnych do świadczenia tej usługi.

E-usługa - usługa świadczona w sposób zautomatyzowany przez użycie technologii informacyjnych, za pomocą systemów teleinformatycznych w publicznych sieciach telekomunikacyjnych, na indywidualne żądanie usługobiorcy, bez jednoczesnej obecności stron w tej samej lokalizacji.

Kto może ubiegać się o dotację?

O wsparcie w ramach działania 8.1 POIG mogą ubiegać się przedsiębiorcy z grupy mikro- i małych przedsiębiorców prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (w przypadku osoby fizycznej – miejsce zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej), prowadzący działalność gospodarczą nie dłużej niż 1 rok licząc od dnia wpisu przedsiębiorcy do Krajowego Rejestru Sądowego albo Ewidencji działalności Gospodarczej.

Polecamy: Finanse na start

Na co można otrzymać dotację?

Na dofinansowanie mają szanse projekty polegające na świadczeniu usług elektronicznych, w celu zdobycia przez przedsiębiorcę przewagi na rynku. Wsparciu ze środków unijnych podlegać będą m.in. koszty:

  • zakupu usług informatycznych, technicznych i doradczych,
  • wynagrodzeń osób bezpośrednio związanych z realizacją projektu,
  • zakupu analiz przygotowawczych, usług księgowych, prawnych, translacyjnych i innych usług eksperckich,
  • promocję wdrożonych rozwiązań,
  • zakup szkoleń bezpośrednio związanych z uruchomieniem i obsługą e-usługi dla osób zaangażowanych w realizację projektu objętego wsparciem (do wysokości nieprzekraczającej 10 % całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem).

Wielkość wsparcia może wynosić do 85% wydatków kwalifikowanych projektu. Wartość projektu nie może być niższa niż 20 tys. zł i wyższa niż 1 mln zł.

Firma X należąca do sektora małych przedsiębiorstw jest zainteresowana rozpoczęciem działalności w zakresie e-biznesu. Właściciel firmy postanowił stworzyć innowacyjny portal społecznościowy przeznaczony dla młodych matek. Zapoznał się szczegółowo z dokumentacją, w szczególności z regulaminem, kryteriami wyboru projektów, wzorem wniosku o dofinansowanie projektu oraz instrukcją jego wypełniania. W ramach ogłoszonego naboru wniosków złożył wniosek o dofinansowanie w aplikacji Generator Wniosków. Wniosek – w wersji drukowanej, podpisanej przez wnioskodawcę oraz elektronicznej zamieszczonej na nośniku elektronicznym wraz z kompletem niezbędnych załączników dostarcza do Regionalnej Instytucji Finansującej. Po złożeniu wniosku do RIF, w terminie do 4 miesięcy został poinformowany o przyznaniu dofinansowania.

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tax Care

Lider wśród biur księgowych dla mikro- i małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »