| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak odzyskać uszkodzony plik z tekstem lub plik PDF?

Jak odzyskać uszkodzony plik z tekstem lub plik PDF?

Ratowanie uszkodzonych lub usuniętych plików to bardzo cenna umiejętność, która przydaje się zarówno w domu, jak i w szkole lub pracy. Bardzo często uszkodzeniu ulegają dokumenty tekstowe oraz pliki zapisane w formacie PDF. Jak je naprawić?

Dokumenty tekstowe w różnych formatach takich jak DOC, RTF, HTML, XLS (z wyjątkiem dokumentów zapisanych w formacie PDF) Możemy spróbować otworzyć w systemowym edytorze tekstowym, aby aby skopiować z nich niesformatowany tekst. Aby otworzyć wewnętrzny edytor systemu Windows, czyli notatnik, naciskamy klawisze Windows + R i wpisujemy polecenie notepad, a następnie potwierdzamy wybór klawiszem Enter. Następnie, przytrzymując naciśnięty lewy przycisk myszy, przeciągamy odzyskany fragment pliku do okna Notatnika. Jeśli plik okaże się dokumentem tekstowym, między mnóstwem niezrozumiałych i nieczytelnych znaków znajdziemy fragmenty szukanego tekstu.

Zobacz również: Jak przygotować kampanię Google AdWords?

Jeśli uzyskaliśmy właśnie taki wynik, najlepiej od razu uruchomić program, w którym otwieraliśmy dokument, zanim ten uległ zniszczeniu. Następnie zaznaczamy w notatniku spójny tekst spośród setek nieczytelnych znaków i kopiujemy go do schowka naciskając Ctrl+C lub wybierając z menu opcję Kopiuj. Następnie przechodzimy do drugiej aplikacji i wklejamy skopiowany uprzednio tekst za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl+V. Niestety jest to dość mozolna metoda, jednak pozwala na odzyskanie części lub nawet całości uszkodzonego dokumentu. A jak uratować plik PDF?

Jeśli podobną metodę jak powyżej, zastosujemy dla plików PDF, nie ujrzymy czytelnego tekstu. Jednak, aby odzyskać przynajmniej część tekstu, możemy skorzystać z serwisu PDF-online.com. Jeśli zdecydujemy się na bezpłatną naprawę, każda strona dokumentu zostanie opatrzona dużym znakiem wodnym. Jeśli chcemy mieć dokument bez znaku wodnego, musimy za każdą stronę zapłacić aż 2 Euro, a to spory wydatek. Jednak tak czy inaczej, odzyskany tekst możemy przepisać. 

Zobacz również: Newsletter – co napisać, żeby nie odstraszyć potencjalnego klienta?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Elżbieta Majszak

Ekspert z zakresu odszkodowań i ubezpieczeń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK